Dienas ziņas

Beidzot Rucavas novada domes priekšsēdētājam vietnieks

Dienas ziņas

Dagdas novadā ziedo līdzekļus baznīcas atjaunošanai

Laukos nesteidz čipēt un reģistrēt suņus

Laukos nesteidz čipot un reģistrēt suņus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

No nākamā gada 1.janvārī suņiem obligāti jābūt čipotiem un datiem reģistrētiem Lauksaimniecības datu centra datu bāzē. Lauku iedzīvotājiem, kuru suņi lielākoties dzīvo tikai sētā, izpildīt jaunās prasības ir visai sarežģīti un dārgi, tāpēc suņu saimnieki nesteidz tās pildīt. Tiek lēsts, ka Latvijā ir aptuveni 200 tūkstoši suņu, bet datu centrā reģistrēti vien daļa.

Dzīvnieku aizsardzības biedrības lēš, ka suns mājās esot katram desmitajam iedzīvotājam. Pēc šādiem aprēķiniem Lauksaimniecības datu centrā Engures novadā pašreiz  nav reģistrēta pat puse no novadā mītošajiem četrkājainajiem draugiem.

“Tā ir mūsu mentalitāte, jo mēs vispār esam tādi grūti iekustināmi. Gaidām pēdējo brīdi un pēc tam vēl atgādinājumu pēc noteiktā datuma,” spriež čipota suņa īpašnieks Andris.

Čipu sunim ievada vetārsts, bet suni reģistrēt  vairs nav  viņa obligāts pienākums, un daudzi to arī nedarot,  tāpēc, visticamāk, sačipotu suņu ir daudz vairāk. “Tas pasākums jānoved līdz galam, lai būtu pilnīgi visa uzskaite. Protams, mēs to vienā gadā neizdarīsim, nu varbūt gadā izdarīsim, bet trijās nedēļās noteikti nē.. Bet tas ir jādara. Ja mēs to neizdarām līdz galam, tam vienkārši nav jēgas,” saka veterinārārste Daiga Semjonova.

Arī Lapmežciema tautas namā, kur divas dienas izbraukuma vizītē ieradusies veterinārārste, ierodas kāda suņa īpašniece Regīna, kuras mīlulim čips ievadīts jau pirms kāda laika, bet  nav reģistrēts, jo vetārstam  neesot bijušas veidlapas. Arī šoreiz to izdarīt neizdodas, jo nav klāt paša suņa.

Kundze ir dusmīga un uzskata, ka jaunais likums lauku cilvēkiem sagādā tikai liekas galvassāpes: “Spēcīgs suns, es viņu noturēt nevaru. Es varu dažus metrus pavest un cauri. Tie, kas vadā kaut kur sev līdz viņu, es vēl saprotu, nu sugas suņi, kas dārgi pirkti, tad cita runa.”

Kāda cita iedzīvotāja Aija nesen iegādājusies šķirnes suni, bet pazaudējusi tā pasi un nezin, kā pārbaudīt, vai suns ir čipots. Savukārt citi suņi pie daktera nav bijuši kopš dzimšanas, tāpēc vispirms jāveic vakcinācija. “Es domāju, ka tas vienkārši ar laiku pāries, un mēs sāksim domāt par sev tuvajiem un mīļajiem dzīvnieciņiem aizvien vairāk,” saka Aija.

Latvijā pašreiz reģistrēti 53 000 suņu, kas ir apmēram ceturtā daļa no kopējā skaita. Piereģistrēt suni, kam ievadīts mikročips, saimnieki var tuvākajā Lauksaimniecības datu centra filiālē. Elektroniski to var izdarīt vien tad, ja ir drošs elektroniskais paraksts.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti