Dienas ziņas

Beigušās kvotas vairākiem ambulatorajiem izmeklējumiem

Dienas ziņas

Pāvilostas ostā trūkst speciālistu

Laukos interese par e-pakalpojumiem niecīga

Laukos interese par e-pakalpojumiem niecīga

Laukos interese par e-pakalpojumiem ir niecīga un cilvēki aizvien izvēlas mērot desmitiem kilometru garu ceļu uz valsts iestādēm. Turklāt daudzi nemaz nezina par tādiem  vai neprot izmantot e-pakalpojumus.

Iedzīvotājiem par to ir savs skaidrojums. „Dziļos laukos informācija atnāk krietni vēlāk. Ja televīziju ieslēdz pārāk reti, tad informācijas ir vēl retāk,” saka Tērvetes novada iedzīvotāja Aiga Kuģe.

Līdztekus vairāk nekā 260 valsts iestāžu elektroniskajiem piedāvājumiem arī pašvaldības e-vidē pieņem gan iesniegumus, gan izsniedz izziņas, un pat makšķerēšanas kartes jau iegādājamas, nebraucot uz pilsētu.

Lai izmantotu šos pakalpojumus, gan nepieciešama identifikācijas (ID) karte ar aktivizētu elektronisko parakstu un karšu lasītājs, kas Tērvetes novada publiskajos interneta punktos  pieejams jau vairāk nekā gadu. Tomēr līdz šim to izmantojusi vien pati pārvaldes vadītāja. „Es zinu, ka arī man paziņas daudzi neņēma ID kartes, un ja arī ņēma, tad neaktivizēja parakstu, ar domu „Kam man viņu vajag? Es neesmu uzņēmējs!” Bet es domāju, ka ar laiku, kad cilvēki sapratīs, ka tiešām ir iespējams parakstīt daudzus dokumentus un nosūtīt, nebraucot uz lielajām pilsētām, tad arī ņems šīs kartes ar elektroniskajiem parakstiem,” pauž Tērvetes pagasta pārvaldes vadītāja Dace Vācere.

Lai popularizētu e-pakalpojumus un mudinātu aktivizēt elektroniskos parakstus,  šonedēļ norisinās akcija ''Dienas bez rindām'', kurā vairāk nekā 400 vietās Latvijā iespējams praktiski redzēt, kā darbojas e-pakalpojumi. Lai gan laukos interese par tiem nav liela, sapratne, ka tas būs nepieciešams, tomēr pieaug. „Ar internetu uz „jūs”, bet vispār domāju, ka man tas ir jāiemācās, jo drīz būs viss internetā,” atzīst Tērvetes novada iedzīvotāja Maiga Jostiņa.

Akcijā piedalās vairāk nekā 80 iestādes vairāk nekā 400 vietās Latvijā, ar akcijas dalībnieku sarakstu var iepazīties kampana.latvija.lv

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti