Laukos arvien biežāk lūdz Sarkanā Krusta palīdzību

Pārtikas pakas ikdienas vajadzībām, higiēnas preces, skolas piederumi un apģērbs bērniem no trūcīgām ģimenēm vai krīzē, piemēram, mēbeles un iekārtas pēc mājas nodegšanas - tā ir viena no primārajām palīdzības formām, ar ko nāk talkā iedzīvotājiem Latvijas Sarkanais Krusts.

Dzīve laukos neuzlabojas, jaunas darba vietas nerodas, arī paši iedzīvotāji nereti ir kūtri vai bailīgi ko uzsākt pašu spēkiem, tāpēc Sarkanā Krusta atbalsts iet roku rokā ar pašvaldību sociālo dienestu palīdzību, uzsver gan lauku sociālie darbinieki, gan paši iedzīvotāji. Bet svarīgākais, ka pati Sarkanā Krusta kustība, lai arī biedru skaits mazinās, tomēr notiek, un to atbalsta tie cilvēki, kas rod prieku palīdzēt citiem. Tā šīs nedēļas nogalē, pulcējoties uz triju darbības gadu izvērtēšanas konferenci, secinājuši Daugavpils un Ilūkstes novadu Sarkanā Krusta aktīvisti.

“Te ir pats nepieciešamākais – grūbas, gaļas konservi, eļļa, cukurs, ikdienā lietotā pārtika,” stāsta Valentīna Skrinda - Daugavpils novada Vaboles pagasta sociālā darbiniece, paralēli arī Sarkanā Krusta aktīviste, kura paralēli savam darbam ar Sarkanā Krusta atbalstu dala paciņas sava pagasta trūcīgajiem. Lielākoties tā ir pārtika, taču nereti arī preces ģimenēm ar bērniem, laukos nabadzība ir jaušama un palīdzība vajadzīga, saka Valentīna Skrinda. Pie viņas pēc palīdzības griežas 41 ģimene, tajās ir 21 bērns:

''Cilvēki arī kautrējas kaut ko uzsākt paši, ir pasīvums neticība saviem spēkiem, trūkst pārliecības, ir zems pašnovērtējums.''

Valentīna Gadzāne daudzus gadus vada Demenes pagasta pārvaldi, ir Sarkanā Krusta Daugavpils un Ilūkstes novada vadītājas vietniece, bet situācijas, kad nākas palīdzēt iedzīvotājiem, ir visdažādākās, un kā atbalsts tiek dalītas pakas, drēbes, mēbeles, sadzīves ierīces.

Ir piedzīvotas reālas krīzes situācijas, piemēram, mājas nodegšana, par Sarkanā Krusta palīdzību stāsta Līksnas pagasta sociālā darbiniece Elvīra Vorošena. Taču vairumam iedzīvotāju laukos palīdz pat elementārās pārtikas pakas, ko neslēpj paši to lietotāji, piemēramvairāku skolas vecuma bērnu māmiņa Irina. Viņās ģimenē plovs un pankūkas no Sarkanā Krusta pakām galdā pie labas saimnieces tiek godā un arī bērni novērtē.

Tikai Daugavpils un Ilūkstes novados kopumā darbojas ap pustūkstotis Sarkanā Krusta biedru, darba lauks plašs, jo palīdzību vajag daudziem, un par to liecina maznodrošināto skaits, atzīst šo novadu Sarkanā Krusta biedrības vadītāja Anna Jegorova:

''Nevalstiskais sektors palīdz tiem, kam ir īpaši grūti, kam ir trūcīgo statuss. Mums viņu ir vairāk neka 1500, puse gandrīz no tiem ir bērni. To ģimeņu ienākumi neļauj iegādāties visu nepieciešamo.''

Taču savs prieks un gandarījums arī tiem, kas iesaistījušies kā brīvprātīgie Sarkanā Krusta kustībā - katram sava misija un sūtība, stāsta organizācijas aktīvisti.

Šobrīd Latvijas Sarkanais Krusts gatavojas svinēt savu simtgadi, atskatās uz paveikto un sprauž jaunus nākotnes plānus un uzdevumus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti