Dienas ziņas

«Dod Pieci!» rekords – 2000 eiro par dziesmu

Dienas ziņas

Liepājas vecākajai sociālajai mājai – 20 gadu

Ļaudoniešiem beidzot pieejams ģimenes ārsts

Ļaudoniešiem beidzot pieejams ģimenes ārsts

Pēc gada pārtraukuma Ļaudonā ir jauns ģimenes ārsts, un cilvēkiem vairs nebūs jāmēro gandrīz 20 kilometru attāls ceļš uz Madonu, lai apmeklētu turienes ārstus.

Šobrīd rūpes par teju 1500 ļaudoniešu uzņēmusies nupat rezidentūru beigusī daktere Inga Bogdanova, tādēļ prieks par doktorāta atklāšanu ir dubults. “No vienas puses, ir bailes tā – doties pretī nezināmajam, kas nu būs, bet daudz jau kas ir ieguldīts,” sacīja ģimenes ārste Inga Bogdanova.

“Priecāsimies par to, ka mums ir tomēr veicies, jo ne visiem lauku reģioniem ir tā, ka ir nodrošināti ar medicīnisko pakalpojumu un arī ar aptieku,” uzsver ļaudoniete Ināra Barodovska.

Jau stāstīts, ka līdz ar ārsta trūkumu aktuāls bija  arī aptiekas slēgšanas jautājums, taču šobrīd  tas ir atrisinājies  - ar jauno gadu pagastā būs Barkavas aptiekas filiāle, kurā strādās aptiekārs un ārsta palīgs. “Neviena lielā aptieka, neviena tīkla aptieka šeit neko negribēja darīt . Nu it kā piekritu, bet pēc tam tikai sapratu, ko esmu izdarījusi. Nu neko – mēģināšu palīdzēt un strādāt,” pauda Barkavas aptiekas Ļaudonas filiāles vadītāja Ilze Krīgale.

Kā uzsver farmaceite, ne darbs kādu  biedē, bet valstī pieaugošā birokrātija. Ar to saskārusies arī daktere Inga, tādēļ ceļš no rezidentūras līdz doktorāta atklāšanai bijis tik ilgs.

“Papīru lietas, kas pa visām  iestādēm jānes, kamēr apstiprina, atdod atpakaļ, tad tu atkal mēģini. Tad vēl kamēr praksei visu sapērk – nav tik vienkārši,” stāsta Bogdanova.

Lai piesaistītu jauno speciālistu laukiem, pagasta pārvalde sadarbībā ar pašvaldību palīdzējusi izremontēt telpas, taču valstiskā līmeni atbalsts neesot jūtams. “Vajadzētu būt tā, ka ir īpaša atbalsta programmas ārstiem, kas vēlas strādāt laukos, lai atvieglotu viņiem šo darba uzsākšanu,” saka Ļaudonas pagasta pārvaldes vadītāja Ilze Dreimane. „Arī to visu sagādāt viņiem, visu šo aprīkojumu, ko prasa, tas taču arī nav tik vienkārši, tas arī prasa lielus ieguldījumus. Kaut kādam stimulam, lai jaunie speciālisti vispār skatītos uz reģionu pusi. Bet nekā jau tāda nav, tas tikai tāds brīnums, ja kaut kur  Latvijā tā notiek,” norāda Dreimane.

Kā stāsta daktere Inga, darba piedāvājumi bijuši gan no pilsētu centriem, gan lauku reģioniem, tas savā ziņā liecina par ģimenes ārstu trūkumu valstī kopumā .

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti