Dienas ziņas

Vai tiesas lēmums var ietekmēt «BREXIT»?

Dienas ziņas

Vasaras nometne bāreņiem

Zāļu tirgus Doma laukumā

Ļaudis Rīgā steidz uz Zāļu tirgu Doma laukumā

Pašā Rīgas sirdī – Doma laukumā – trešdien, 22.jūnijā, smaržo pēc ozolu spēka un margrietiņu daiļuma, jo pilnā sparā iet vaļā pirmsjāņu Zāļu tirgus.

Krāšņums tāds, ka ne aci atraut – magones, rudzupuķes, margrietas un citi pļavas ziedi dāmām un meitenēm, kreptīgi ozoli – vīriem. Ziedi lasīti un pīti mazām un lielām rokām. Katrs līgotājs izvēlas pēc savas patikšanas.

Viena no tirgus apmeklētājām Laila atzīst, ka „nebija īsti daudz laika meklēt”. „Ieraudzīju labu vainagu – nopirku. Līgošu Ķesterciemā, kas ir pie Engures,” viņa piebilst.

Bet tām meitām, kas apņēmušās savus vainagus darināt pašas – pinējas padoms. „Katram jau jāatrod tā sava puķe pļavā, bet tas īstais esot no 39 ziediņiem jāuzpin. Galvenais, ka nedrīkstot tajā laikā runāt, jāpin klusumā. Tad tas vainags esot vakarā jāpaliek zem spilvena, un tas, kurš sapnī nāks to vainagu paņemt, tas būs īstais un vienīgais!” saka vainagu pinēja Līga Osīte.

Sava īstā vainaga vai krāšņākā ziedu pušķa meklējumiem Doma laukumā vēl palicis nedaudz laika – zāļu tirdziņš atvērts līdz pulksten septiņiem vakarā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti