Latviju pirmo reizi apceļo Pasaules Jauniešu dienu krusts

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Līdz 8.augustam Latviju pirmo reizi apceļo Pasaules Jauniešu dienu krusts. To pāvests Jānis Pāvils II pasniedza jauniešiem pirmo Pasaules Jauniešu dienu laikā Romā 1984.gadā. Kopš tā laika simboliskais krusts ceļojis apkārt pasaulei. Svētdien, 27.jūlijā, tas no Lietuvas ieradās Liepājā un sāka ceļu pa Latviju. 

Koka krusts, kura garums ir četri metri un svars trīsdesmit pieci kilogrami, ir Pasaules Jauniešu dienu simbols. Šo krustu pāvests Jānis Pāvils II pasniedza jauniešiem pirmo Pasaules Jauniešu dienu laikā Romā 1984.gadā. Kopš tā laika krusts ceļojis visapkārt pasaulei, un tā svētceļojums no valsts uz valsti ir liecība mīlestībai, ciešanām un piedošanai.

Latvijā krusta ceļojums notiek nākamo Pasaules Jauniešu dienu, kas risināsies Krakovā 2016.gadā, gaidās. 2016. gada Jauniešu dienu vadmotīvs ir pāvesta Franciska izraudzītie vārdi no Mateja evaņģēlija: "Svētīgi žēlsirdīgie, jo tie saņems žēlsirdību."

Krusta svētceļojums Latvijā, balstoties uz iepriekš izstrādātu maršrutu, notiks vairākās Latvijas pilsētās un pagastos, tostarp 29.jūlijā tas viesosies Jelgavā, 30.jūlijā - Madonā, 31.jūlijā - Rīgā, 5.augustā - Daugavpilī, bet 6.augustā - Rēzeknē un Aglonā. 8.augustā krusts tiks nogādāts no Ludzas uz Terehovu, kur to tālāk nodos Krievijai. Pēc svētceļojuma Krievijā krusts atkal tiks ievests Latvijā, lai caur Latvijas teritoriju to nogādātu uz Ukrainu.

Pasaules Jauniešu dienu krusta ceļojuma laikā Latvijā iecerētas arī simboliskas krusta ceļa stacijas. Viena no tam notiks Rīgas Šķirotavas cietumā 31.jūlijā plkst. 14, kurā piedalīsies ieslodzītie, apkalpojošais personāls un tradicionālo konfesiju mācītāji, bet otra - Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā 1.augustā plkst. 15, piedaloties pacientiem, slimnīcas personālam un kapelāniem. Svētajā Misē Jēkaba katedrālē 31.jūlijā plkst. 19 aicināti piedalīties arī valdības un Rīgas Domes pārstāvji.

Uz jebkuru no pasākumiem Pasaules Jauniešu dienu krusta ceļojuma laikā ir aicināti visu konfesiju piederīgie, ikviens labas gribas cilvēks un mediju pārstāvji.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti