Latviju aicina pievienoties OECD pretkorupcijas darba grupai

Piektdien Latvija saņēmusi uzaicinājumu pievienoties Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) darba grupai par kukuļošanas apkarošanu starptautiskajos biznesa darījumos, lsm.lv informēja Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (KNAB).

Parīzē notiekošās OECD Pretkorupcijas darba grupas sanāksmes ietvaros uzklausīts Tieslietu ministrijas ziņojums par Latvijas panākto progresu attiecībā uz tiesību aktu atbilstību OECD konvencijai par ārvalstu amatpersonu kukuļošanas apkarošanu starptautiskajos biznesa darījumos, kā arī par Latvijas gatavību pievienoties OECD Pretkorupcijas konvencijai un Pretkorupcijas darba grupai.

Pēc ziņojuma uzklausīšanas OECD Pretkorupcijas darba grupas locekļi uzaicināja Latviju pievienoties minētajai darba grupai.

Latvijas delegācijas pārstāve Parīzē, KNAB priekšnieka vietniece Juta Strīķe paudusi lielu gandarījumu par saņemto uzaicinājumu pievienoties OECD Pretkorupcijas darba grupai. „Saņemtais uzaicinājums pievienoties OECD Pretkorupcijas darba grupai ir apliecinājums, ka KNAB un citu iesaistīto tiesībsargājošo institūciju paveiktais pretkorupcijas jomā ir augsti novērtēts. Bet jāņem vērā, ka nākotnē gaidāms vēl liels darbs, lai panāktu pilnu atbilstību OECD Pretkorupcijas konvencijas prasībām,” uzsver Strīķe.

No 10. līdz 14.jūnijam pēc OECD uzaicinājuma KNAB kopā ar Tieslietu ministrijas, Ģenerālprokuratūras, Finanšu ministrijas, Ārlietu ministrijas un Latvijas vēstniecības Parīzē pārstāvjiem piedalījās tiesībsargājošo institūciju neformālajā sanāksmē un OECD Pretkorupcijas darba grupas sanāksmē.

Kā norādīja KNAB, jau pērn martā notika diskusijas par Latvijas pieteikumu pievienoties OECD Pretkorupcijas darba grupai un atbilstību Pretkorupcijas konvencijai. To rezultātā darba grupa izstrādāja un pērn jūlijā iesniedza rekomendācijas Latvijai. Izpildot OECD izteiktās rekomendācijas, Latvija ir pilnveidojusi attiecīgās Krimināllikuma un Kriminālprocesa likuma normas, kas regulē gan kukuļošanas kriminalizēšanu, gan juridiskās personas atbildību par Krimināllikumā noteiktajiem noziedzīgajiem nodarījumiem, kā arī palīdz apkarot korupciju starptautiskajos biznesa darījumos.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti