Latvijas–Baltkrievijas robežas sargāšanai piešķir papildus teju 384 000 eiro

Iekšlietu ministrijai piešķirti 383 699 eiro, lai segtu papildu izdevumus par Latvijas–Baltkrievijas robežas sargāšanu. To otrdien, 10. maijā, nolēma valdība. 

Papildu izdevumi izveidojušies laikposmā no 2022. gada 1. marta līdz 31. martam un ir saistīti ar Iekšlietu ministrijas padotības iestādēs nodarbināto samaksu par virsstundu darbu, piemaksām, komandējumiem, ēdināšanu, pārtiku, inventāru, patvēruma meklētāju uztura un dienas naudu.

Nauda paredzēta: Valsts policijai – 185 557 eiro, Valsts robežsardzei – 141 415 eiro, Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldei – 24 534 eiro un Valsts drošības dienestam – 9 294 eiro.

Tāpat 22 899 eiro piešķirti, lai kompensētu vidējās izpeļņas pieaugumu, kas rodas, nosakot nodarbinātajiem samaksu par virsstundu darbu un piemaksas, tai skaitā: Valsts policijai – 9 908 eiro, Valsts robežsardzei – 11 780 eiro, Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldei – 1 211 eiro.

Kopā piešķirtā finansējuma apmērs ir 383 699 eiro.

Lai mazinātu nelegālās imigrācijas riskus un apdraudējumu, kā arī liktu šķēršļus nelegālās imigrācijas plānotāju, organizētāju un izpildītāju aktivitātēm uz Latvijas–Baltkrievijas robežas, Valsts robežsardzes robežas apsargāšanas nodaļās tika palielināts norīkojumu skaits, kā arī tika nodrošināti atbalsta pasākumi. Savukārt uz Latvijas–Krievijas valsts robežas ir ieviests pastiprināts robežuzraudzības režīms, lai nodrošinātu intensīvāku valsts robežas uzraudzību un kontroli.

Valsts policija savukārt sniedza atbalstu Valsts robežsardzei robežuzraudzības nodrošināšanā, lai nepieļautu robežas nelikumīgu šķērsošanu. Robežuzraudzības atbalstam tika piesaistīti vispiemērotāk apmācītie un ekipētie skaitliski lielāko struktūrvienību nodarbinātie. Uz Latvijas–Baltkrievijas robežas atbalsta sniegšanai tika komandētas amatpersonas no Rīgas un reģionālajām struktūrvienībām, kā arī iesaistītas Latgales reģiona pārvaldes amatpersonas. 

Ņemot vērā kraso patvēruma meklētāju pieaugumu, sākot ar 2021. gada augustu, strauji palielinājās darba intensitāte un apjoms, kas bija jāveic Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldei saistībā ar patvēruma meklētāju lietu izskatīšanu, kā arī ar patvēruma meklētāju izmitināšanu, tai skaitā Covid-19 karantīnas režīma prasību nodrošināšanu.

Valsts robežsardze laika posmā no 2022. gada 1. marta līdz 2022. gada 31. martam uz Latvijas–Baltkrievijas valsts robežas ir atturējusi no nelikumīgas valsts robežas šķērsošanas 267 personas un ir aizturējusi 7 personas. Šobrīd uz Latvijas–Baltkrievijas robežas kopumā situācija ir stabila un mierīga, norādīja Iekšlietu ministrijā.

Tomēr saistībā ar nelegālo migrāciju uz Latvijas–Baltkrievijas robežas valdība nolēma līdz 10. augustam pagarināt vairākās Latgales pašvaldībās izsludināto ārkārtējo situāciju.

Pirmo reizi valdība ārkārtējo situāciju četrās administratīvajās teritorijās – Ludzas, Krāslavas, Augšdaugavas novadā, Daugavpils pilsētā – uz Baltkrievijas robežas izsludināja no 2021. gada 11. augusta līdz 10. novembrim. Savukārt pēcāk tā tika pagarināta līdz 2022. gada 10. februārim, taču vēlāk – līdz 10. maijam.

KONTEKSTS:

2021. gada vasarā ievērojami palielinājās migrantu skaits, kas no Baltkrievijas cenšas nelikumīgi iekļūt Latvijas, Lietuvas un Polijas teritorijā. Lielākā daļa migrantu ir ieradušies no Irākas.

Baltijas valstu un Polijas amatpersonas norādīja, ka Baltkrievijas varas iestādes apzināti neliek šķēršļus robežas šķērsošanai, lai tādējādi sodītu šīs valstis par atbalstu Baltkrievijas opozīcijai un sankcijām pret Aleksandra Lukašenko režīmu.

Eiropas Savienība šādu rīcību raksturo kā hibrīdkara izvēršanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt