Latvijas Žurnālistu asociācija nosoda žurnālistes vajāšanu Azerbaidžānā

Latvijas Žurnālistu asociācija (LŽA) pauž kategorisku nostāju pret žurnālistes vajāšanu Azerbaidžānā un aicina žurnālistus un medijus pievērst uzmanību preses brīvības ierobežojumiem šajā valstī.

Asociācija pieprasa atbrīvot no aresta Radio Brīvā Eiropa Azerbaidžānas nodaļas žurnālisti Kadidžu Izmailovu un ļaut viņai turpināt darbu.

Viņa arestēta piektdien Baku, viņai inkriminē cita žurnālista novešanu līdz pašnāvībai. Tiesa noteikusi drošības līdzekli - arestu uz diviem mēnešiem.

Žurnālists Turals Mustafajevs apgalvo, ka Kadidža Izmailova viņu atlaidusi no darba, tāpēc viņš mēģinājis izdarīt pašnāvību. Izmailovas kolēģi skaidro, ka tas nevar būt taisnība, jo Kadidža bija raidījuma vadītāja un nenodarbojās ar žurnālistu pieņemšanu vai atlaišanu no darba.

Kadidža Izmailova ir daudzu publikāciju autore, kura atklājusi azerbaidžāņu sabiedrības elites un prezidenta Alijeva ģimenes biznesa korupcijas skandālus. Izmailovai jau daudzkārt draudēts. Viņu šantažēja, draudot publicēt viņas kaifoto, un iestādes viņu vainoja spiegošanā un valsts noslēpumu izpaušanā, informēja LŽA.

Kadidža Izmailova jau ilgāku laiku bija gatava tam, ka Azerbaidžānas varas iestādes centīsies viņu arestēt. 28.februārī viņa uzrakstīja rakstu " Gadījumā, ja mani arestē".

LŽA norāda, ka vairākās valstīs, kas savulaik bija PSRS sastāvā, ir stipri ierobežotas mediju brīvas darbības iespējas. Preses brīvības indeksā, ko veido organizācija “Reportieri bez robežām”, Azerbaidžāna ir 160. vietā no apskatāmajām 180 valstīm uzreiz aiz Ēģiptes, Pakistānas un Baltkrievijas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti