Latvijas Zemnieku savienības politiķi kongresā «uzsita sev uz pleca» un norāda arī uz pirmajiem trauksmes zvaniem

Latvijas Zemnieku savienības (LZS) kongresā, kas sestdien, 16.aprīlī, notiek Jelgavā, pulcējušies vairāk nekā 350 delegātu. Kongresā galvenokārt runā par nozarēm, kurās valdībā darbojas Zaļo un zemnieku savienības pārstāvētie ministri. Kā galvenās prioritātes minētas nacionālā drošība, tautsaimniecības attīstība, lauksaimniecība un veselības aprūpe.

Premjers Māris Kučinskis kongresā uzsvēra, ka valdība strādā divus mēnešus un tas ir pietiekams laiks, lai apzinātu problēmas, bet nepietiekams, lai sāktu risināt ko būtisku. Viņš savā runā akcentēja piecas valdības izvirzītās prioritātes: veselības aprūpi, demogrāfiju, izglītību, drošību un tautsaimniecību.

Attiecībā uz tautsaimniecību Kučinskis uzsvēra, ka ambiciozais mērķis par ikgadējo 5% pieaugumu no iekšzemes kopprodukta paliek spēkā.

Savukārt veselības aprūpi premjers nodēvēja par sāpīgi ilgi muļļātu tēmu, kas pēdējo 20 gadu laikā dreifē no valsts finansētas sistēmas uz privāto. Valdībai ir redzējums, ka jāveido tādas veselības aprūpes modelis, kurā mijiedarbojas valsts un privāto pakalpojumu sniegšana.

Pēc premjera uzrunas kongresā uzstājās Jelgavas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš (Zaļo un zemnieku savienība), Zaļās partijas līdzpriekšsēdētājs Ingmārs Līdaka, arī partijas “Latvija un Ventspilij” priekšsēdētāja vietnieks Jānis Vītoliņš.

Uzrunās politiķi nedaudz uzsita sev uz pleca, jo Zaļo un zemnieku savienība reitingu ziņā pašlaik atrodas nebijušā popularitātes virsotnē. Tajā pašā laikā teju ikviens uzsvēra, ka nedrīkst ieslīgt uzvaras sajūtā, jo šis brīdis var būt ļoti īss, ja nebūs konstruktīvu darbu. Turklāt nu jau ir pirmie trauksmes zvani – drīzumā gaidāmie mediķu protesti.

Arī Latvijas Zemnieku savienības priekšsēdētājs Augusts Brigmanis pauda, ka partija sasniegusi savu augstāko punktu un kopumā aizvadītājs gads tai nesis uzvaras un lielus izaicinājumus. Viņš kā prioritāti nosauca straujāku tautsaimniecības attīstību. Tajā pašā laikā viņš atzina – situācija pasaulē pierāda, ka drošība ir ne mazāk svarīga lieta, tāpēc jāturpina sadarbība ar NATO un Eiropas Savienības struktūrām.

Lai gan viņš nevēloties aicināt uz vārda brīvības ierobežošanu, tomēr dažkārt esot jāpārvērtē valstiskā līmenī, vai vārda brīvība ir svarīgāka par cilvēku dzīvībām. Viņš norādīja, ka tuvākajā laikā viens no lielākajiem izaicinājumiem arī Latvijā būs bēgļu pieplūdums un rūpīgi jāizvērtē iespēja, un jāprot pateikt “nē”.

Baiba Kušķe par LZS priekšsēdētāja Augusta Brigmaņa pausto
00:00 / 00:59
Lejuplādēt

Kongresā nav iecerēts pieņemt kādus kardinālus lēmumus, un tas drīzāk ir ikgadējs partijas darbu izvērtējums. Plānota arī zemkopības un satiksmes ministru un citu politiķu uzrunas.

Jau ziņots, ka saskaņā ar partiju reitingiem Zaļo un zemnieku savienība martā jau trešo mēnesi pēc kārtas piedzīvoja nebijušu popularitāti. Turklāt atsevišķas aptaujas uzrāda, ka ZZS apsteidz partiju reitingu līderi "Saskaņu".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt