Latvijas vēstnieku sanāksmes fokusā – drošības jautājumi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Rīgā sākusies Latvijas vēstnieku gadskārtējā sanāksme. No dažādām pasaules valstīm galvaspilsētā ieradušies 44 Latvijas diplomātisko pārstāvniecību ārvalstīs vadītāji. Un šoreiz galvenais temats – drošība.

ASV, Krievija, Ukraina, Lietuva un Austrālija ir dažas no zemēm, kurās šobrīd sūtniecības uzmana vietnieki, jo paši vēstnieki ir Rīgā. Šī ir reize, kad satikties ar kolēģiem un arī paskatīties uz plašo ainu, kas sagaida Latvijas sūtniecības pasaulē. Hibrīduzbrukumi un pārbaudījums mūsu robežām, attiecību stiprināšana ar ASV un citiem Rietumu partneriem būs vieni no galvenajiem uzdevumiem, taču kopumā nav lielākas prioritātes par Latvijas, Eiropas un globālo drošību.

“Un, jā, katrai vēstniecībai šeit ir darbs. Varbūt tām vēstniecībām, kuras nav NATO vai Eiropas Savienības dalībvalstu galvaspilsētās, bet arī, piemēram, Ķīnā, Austrālijā, Dienvidkorejā. Un, kāds šeit ir darbs – neaizmirsīsim, ka šeit ir ANO darbs. Skaidrojot galvaspilsētās par to, kas notiek kaut vai uz mūsu un Baltkrievijas robežas, vai kā mēs redzam notikumus Ukrainā. Otrkārt, tas ir darbs daudzās un dažādās starptautiskajās organizācijās,” norādīja ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (“Jaunā Vienotība”).

“Mēs esam redzējuši, ka šajā krīzes gadā, īpaši, kas attiecas uz Baltkrievijas robežkrīzi, tas ir bijis mūsu vēstnieku kolektīvais darbs, kas ir palīdzējis nodrošināt to, ka visi mūsu partneri bez izņēmuma mūs atbalsta,” sacīja premjers Krišjānis Kariņš (“Jaunā Vienotība”).

Attiecības ar mūsu lielāko austrumu kaimiņu Krieviju arī šogad būs nemainīgi sarežģītas. Gada nogalē Maskava arī izvirzījusi virkni prasību Rietumiem, piemēram, Ukrainas neuzņemšanu NATO, kas paredz arī sarežģītu diplomātisko darbu no Latvijas puses

“Tajā pašā laikā es nešaubos – arī no Rietumu valstu, mūsu puses tiks pietiekoši skaidri artikulētas tās bažas un tie jautājumi, par kuriem mums nešķiet, ka Krievijas līdzšinējā rīcība ir bijusi tāda, kas pozitīvā veidā ietekmētu drošību Eiropas kontinentā,” sacīja Latvijas vēstnieks Krievijā Māris Riekstiņš.

“Šis gads nebūs vienkāršs, bet vienkārši nav bijuši arī visi iepriekšējie. Eiropas Drošības un sadarbības organizācija ir vieta, kur mēs redzam visus konfliktus, kas notiek plašākā Eiropas reģionā, vēl plašāk nekā Eiropā. Visas Eiropas Savienības, NATO dalībvalstis un, protams, arī Krievija, arī Centrālāzija un Ziemeļamerikas valstis,” pauda Latvijas vēstniece Eiropas Drošības un sadarbības organizācijā (EDSO) Katrīna Kaktiņa.

Arī turpmākajās dienās vēstniekiem Rīgā paredzētas diskusijas par ārpolitikas un drošības politikas aktualitātēm, tikšanās ar Valsts prezidentu un arī savstarpēja pieredzes apmaiņa klātienē, protams, ievērojot Covid-19 pandēmijas nosacījumus, kas ir atšķirīgi no iepriekšējā gada, kad saredzēties varēja vien attālināti ekrānā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti