Nedzirdīgajiem

Vides fakti

Nedzirdīgajiem

Dienas ziņas

1:1 Gundars Rēders : Indulis Bērziņš

Latvijas vēstnieks NATO: Vienīgie nacionālās drošības draudi var būt enerģētikas dēļ

Vienīgie nacionālās drošības draudi Latvijai var būt tad, ja vienīgais enerģētikas avots turpmāk būs tikai Krievija, intervijā LTV raidījumam „Viens pret vienu” sacīja Latvijas vēstnieks NATO Indulis Bērziņš.

Viņš norādīja, ka Latvijai ir jāpanāk situācija, lai enerģiju iegūtu ne tikai no Krievijas, bet arī citiem reģioniem.

Citu draudu Latvijai nepastāv, jo valsts ir tikpat droša, cik ASV vai Francija, kuras abas ir NATO dalībvalsts.

Pēdējie gadi arī pierādījuši, ka sadarbība NATO dalībvalstu vidū ir „ļoti, ļoti laba”. „Savstarpējā atbildība ir ļoti laba,” akcentēja Bērziņš.

Viņš arī uzsvēra, ka Krievijā domājoši cilvēki saprot, ka Latvijā esošie NATO spēki nav spējīgi uzbrukt Krievijai, kā to apgalvo daļa kaimiņvalsts politiķu. NATO spēku apjoms Latvijā ir tieši tik liels, lai atturētu no iebrukuma Baltijā, no otras puses, lai neuzbruktu citām valstīm, paskaidroja Bērziņš.

Jaunus draudus nerada arī nesenā Krievijas raķešu sistēmas „Iskander” pārvietošana uz Kaļiņingradu. Bērziņš paskaidroja, ka „Iskander” raķetes Latviju spētu sasniegt arī no citām Krievijas daļām.

Problēma gan varētu būt hibrīdkarš, kas it kā nav karš, bet vienlaikus tiek izmantotas metodes, lai nelikumīgā veidā ietekmētu notikumus citā valstī.

Vēstīts, ka nesen ASV Vašingtonā bāzētais Stratēģisko un starptautisko pētījumu centrs secinājis, ka Krievija cenšas vairākās Austrumeiropas un Centrāleiropas valstīs iegūt varu, kas ļautu tām kontrolēt šo valstu valdības. Viena no šīm valstīm ir Latvija.

8 komentāri
Hilarija
Kapēc putins pārdod gāzi smirdigajiem rietumiem un neatsakas no pec asinim smaržojošiem asv dolariem ,euro ,rietumu partikas un tehnoloģijam ? Kapēc kremļa firers ošņā Libijas gāzi un tur piejauc ukraiņu un siriešu asinis ?
Kŗemilek
Nja? Un kā ar milzīgo krievu kapitāla ietekmi biznesā un politikā? Lai gan - ko citu no Bērziņa, vecās nomenklatūras kadra, varēja gaidīt?
no laukiem
Bērziņš , kā daudzi bijušie bez politikas BIJ NODZĒRIES....nu vēstnieks.....
Hilarija
Es nesaprotu kapec latvijas valdnieki neatsakas no dargas ,smirdigās gazes un neived no asv leto ,pec asinim smaržojošo gāzi no libijas ?
Reinis
Ja tev tik ļoti patīk troļot tad kāpēc kārtīgi neiemācies latviešu valodas gramatiku?
REĀLI
Krievija ir drauds latvijai un visām normālām valstim !
Psihiatrs
Fobijas ir bailes bez reāla pamata, taču Krievijas draudi diemžēl ir reāli...
Psihiatrs
Fobijas...
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti