Latvijas valstspiederīgie pēc starptautisko pārvadājumu pārtraukšanas varēs izmantot Tallinas lidostu

Latvijas valstspiederīgajiem arī pēc pirmdienas, 16. marta, būs iespēja atgriezties uz mājām, izmantojot Tallinas lidostu, kas turpinās darbu. Igaunijas ārlietu ministrs Urmass Reinsalu apliecinājis, ka Latvijas valsts piederīgie varēs šķērsot Igauniju tranzītā uz Latviju.

Saeimas atbildīgā komisija atbalsta valdības noteiktos Covid-19 izplatību ierobežojošos noteikumus
00:00 / 03:51
Lejuplādēt

Saeimas aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija svētdien, 15. martā, lēma atbalstīt Ministru kabineta sestdien, 14. martā, pieņemtos lēmumus saistībā ar pastiprinātiem ierobežojumiem. Komisijas vadītājs, Jaunās konservatīvās partijas (JKP) biedrs Juris Rancāns norādīja, ka Saeimas ārkārtas sēde, kurā varētu apstiprināt lēmumu, varētu būt gaidama jau pirmdien.

Saeimas deputāti izvaicāja tieslietu, izglītības, ekonomikas, ārlietu un veselības aprūpes, kā arī daudzu citu nozaru speciālistus, lai saprastu aktuālāko situāciju saistība ar darbībām "Covid-19" ierobežošanai. Satiksmes ministrs Tālis Linkaits (JKP) skaidroja, ka starptautiskie pasažieru pārvadājumi ostās, lidostās un jebkuros citos ceļos tiks pārtraukti ar otrdienu, 17. martu, lai mājas spētu atgriezties apkalpes, transporti un arī tie iedzīvotāji, kas šobrīd ir ārvalstīs, bet vēlas tikt mājās.

Linkaits norādīja, ka pirmdien būs zināms vairāk par nacionālās aviokompānijas "airBaltic" iespējam nodrošināt papildu reisus uz tiem galamērķiem, kuros ir vairāk cilvēku, kas vēlas tikt mājās, nekā lidmašīnās ir pieejamo sēdvietu skaits.

Sagaidāms, ka būs arī ierobežoti risinājumi, kā cilvēkiem nokļūt mājās pēc transporta satiksmes slēgšanas. Ārlietu ministrijas (ĀM) parlamentarā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica. Pēc pasažieru plūsmas apstādināšanas risinājums kādu laiku vēl būs Tallinas lidosta, kura par slēgšanu paziņojumus nav sniegusi.

"Igaunijas valdība arī plāno slēgt valsts robežas, bet atšķirībā no Latvijas, turpinās strādāt Tallinas lidosta. Igaunijas ārlietu ministrs ir apliecinājis, ka šajā Igaunijas valdības lēmumā tiks paredzēts, ka Latvijas valsts piederīgie varēs šķērsot Igauniju tranzītā uz Latviju.

Tas nozīmē, ka cilvēki arī pēc pirmdienas varēs lidot līdz Tallinai un tad, meklējot privātu transportu, atgriezties Latvijā. Vakardienas un iepriekšējās nakts laikā vairāk nekā 600 cilvēki zvanījuši. Visu laiku visas līnijas ir noslogotas. Līniju skaits gan vakar tika palielināts, gan šodien tiek palielināts. Ir mobilizēti ĀM resursi. Vienlaikus lūdzam cilvēku sapratni, ka tas pieprasījums pēc informācijas ir tik liels, ka arī šis palielinātais līniju skaits visu laiku ir noslogots un cilvēkiem ir jāgaida ilgāku laiku, lai sazvanītu," pauda Kalniņa-Lukaševica.

ĀM parlamentārā sekretāre nedz apstiprināja, nedz noliedza to, ka pastiprinātas intereses gadījumā ministrija varētu organizēt īpašus reisus, lai evakuētu cilvēkus no kādām konkrētam teritorijām. Šādi lēmumi tikšot pieņemti attiecīgas situācijās, sekojot līdzi notiekošajam.

Neilgi pirms plkst.17.00 vakarā Ārlietu ministrija jau saņēmusi aptuveni 900 ārvalstīs esošu latviešu zvanus, kuri meklē palīdzību nokļūt mājās,

neskaitot vēstniecībās saņemtos zvanus, informēja ministrijas pārstāvis Jānis Beķeris.

Tikmēr gatavību nodrošināt robežapsardzi ārkārtas situācijas laikā pauda Valsts robežsardzes priekšnieka vietnieks Ivars Ruskulis. "Nodrošināsim robežpārbaudes visās robežšķērsošanas vietās, īstenojot šos ierobežojumus. Protams, pieaugs personu skaits, kuras tiek atgrieztas. Tie ir ārzemnieki, kuri mēģinās ceļot Eiropas Savienībā caur Latviju. Mēs spēsim šīs personas atgriezt. Nodrošināsim Latvijas valsts piederīgo un ārzemnieku, kuru pastāvīgā dzīves vieta ir Latvijas Republikā, atgriešanos. Domājam arī par sava personāla drošību – mums ir iegādātas sejas maskas, dezinfekcijas līdzekļi un cimdi," teica Ruskulis.

Saskarsmi ar iedzīvotājiem cenšas mazināt valsts iestādes. Iekšlietu ministrijas pārstāvji sēdē norādīja, ka no pirmdienas Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde uzsāks iedzīvotāju apkalpošanu tikai pēc pieraksta. Savukārt Izglītības un zinātnes ministrijas parlamentārais sekretārs Reinis Znotiņš uzsvēra, ka lēmums neslēgt bērnudārzus ir saistīts ar to, ka jānodrošina iespēja bērnus tur atstāt tiem cilvēkiem, kas nodrošina darbu ārkārtas režīmā – robežsargiem, policistiem, mediķiem un citiem. Tajā pašā laikā viņš uzsvēra, ka pārējiem cilvēkiem iespēju robežās jāizvēlas savus bērnus atstāt mājās.

KONTEKSTS:

Latvija uz laiku pārtrauks starptautisko pasažieru pārvadājumus caur lidostu un ostu robežšķērsošanas vietām, kā arī aizliegs visus organizētos pasākumus, tā nolemts Ministru kabineta ārkārtas un Krīzes vadības padomes kopsēdē sestdien, 14. martā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt