Rīta intervija

Šadurskis: Indriķa Muižnieka neapstiprināšana LU rektora amatā ir nepamatota

Rīta intervija

Guntis Pujāts: Robežsardze jau maijā sākusi pārbaudi par austrumu robežas izbūvi

Jānis Lange: Sagaidām, ka ceļu nozare būs viena no svarīgākajām valdības prioritātēm

«Latvijas Valsts ceļu» vadītājs: Bez naudas būvēt vēl neesam iemācījušies

Ceļu remonti šogad notiek 88 objektos, un kopā šogad būs salaboti 1000 kilometri ceļa. Par nākamo gadu ir daudz neskaidrību, jo nav skaidrs, vai Latvijas ceļiem nauda tiks piešķirta.

Intervijā Latvijas Radio "Latvijas Valsts ceļu" vadītājs Jānis Lange stāstīja, ka šī sezona ir laba, arī laikapstākļi ir lutinājuši. Visos objektos būvnieki neatpaliek no grafika, vairākos - pat apsteidz termiņus. Tāpat bijuši arī gadījumi, kur novērsti pārkāpumi, piemēram, Sēnītes posmā tiltā bijis kvalitātei neatbilstošs betons, ko būvnieks nomainījis.

Nākamgad Eiropas Savienības fondu finansējums samazināsies par aptuveni 50 miljoniem eiro. Tādēļ ceļu būvē ir nozīmīgi, lai saglabātos vienmērīgs finansējums vismaz līdzšinējā apmērā. Pēc Langes teiktā, ar to var uzturēt valsts galvenos autoceļus. Lai salabotu vietējos autoceļus un tiltus, vajadzētu vismaz divreiz lielāku finansējumu.

Lange stāstīja, ka pēdējo septiņu gadu laikā būtiski uzlabojusies Latvijas ceļu būves kvalitāte, kā arī spējas to pārbaudīt. "Latvijas Valsts ceļi" nepārtraukti izglītojas par jaunākajām metodēm ceļu būves tehnoloģijās, kā arī ceļi tiek taisīti, lai tie būtu drošāki satiksmei, piemēram, tiek vērtēta krustojuma  konfigurācija, vai tajā vietā nav vajadzīgs aplis.

"Bez naudas būvēt vēl neesam iemācījušies," pēc labo lietu uzskaitīšanas teica Lange. Viņš norādīja uz lielākajām problēmām:

  • finansējuma jautājums jeb tas, kā padarīt sistēmu ilgtspējīgu,
  • kvalitātes uzraudzība, kur investēts gan cilvēkos, gan laboratorijas iekārtās,
  • satiksmes drošība.

"Nevar noliegt, ka daudz vairāk jāinvestē infrastruktūrā," saistībā ar lielo bojāgājušo skaitu avārijās Latvijā teica Lange. Viņš gan arī norādīja, ka avārijas pārsvarā notiek vasarā, tādēļ arī šoferu attieksme ir jāmaina.

Lange pauda cerību, ka ceļu nozare būs viena no svarīgākajām valdības prioritātēm.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt