Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Rīt – pirmais vēža pacientu forums

A. Zeihmanis un E. Strods atbrīvoti

«Latvijas Valsts ceļu» bijušo valdes locekli Strodu atbrīvo no izolatora

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) no policijas izolatora ceturtdien, 3. oktobrī, atbrīvojis valsts AS "Latvijas Valsts ceļi" (LVC) bijušo valdes locekli Edgaru Strodu un uzņēmēju Armandu Zeihmani. Neminot personu vārdus, to Latvijas Radio apliecināja KNAB.

KNAB pārstāve Agita AntonāneZane Mače
  Strods kriminālprocesā atzīts par aizdomās turēto saistībā ar dienesta stāvokļa izmantošanu mantkārīgā nolūkā, nepatiesu ziņu norādīšanu ienākumu deklarācijā lielā apmērā, kā arī noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu lielā apmērā. Savukārt Zeihmanis tiek turēts aizdomās par noziedzīgā nodarījuma atbalstīšanu.

   

  Strods uz telefona zvaniem neatbildēja, un arī viņa advokāts Saulvedis Vārpiņš atturējās no komentāriem. Savukārt Zeihmanis ar sava advokāta Rinalda Buša starpniecību noraidīja viņam inkriminētos pārkāpumus.

  "Procesa virzītājs abām personām ir piemērojis ar brīvības atņemšanu nesaistītus drošības līdzekļus. Proti, aizliegumu izbraukt no valsts un aizliegumu tuvoties noteiktām personām," teica KNAB pārstāve Agita Antonāne.

  Sīkākas ziņas par izmeklēšanas gaitu un iegūtajiem pierādījumiem KNAB nesniedz. Zināms vien tas, ka izmeklēšanas ietvaros veiktas vismaz 15 kratīšanas ar abām personām saistītos objektos.

  KONTEKSTS:

  KNAB otrdien, 1. oktobrī, aizturēja LVC valdes locekli Strodu un arī uzņēmēju Zeihmani, liecināja LTV rīcībā esošā informācija.

  KNAB rīcībā esošie fakti norāda, ka LVC amatpersona 2017. un 2018. gadā, iespējams, ļaunprātīgi izmantoja dienesta stāvokli mantkārīgā nolūkā un, vienlaicīgi pārkāpjot valsts amatpersonai noteiktos ierobežojumus, sniedza citām personām – iespējamiem iepirkumu pretendentiem – informāciju par valsts akciju sabiedrības plānotajiem iepirkumiem autoceļu uzturēšanā un atjaunošanā.  Par kādiem iepirkumiem ir runa un par cik lielām naudas summām, KNAB pagaidām neatklāj.

  Saistībā ar notikušo Satiksmes ministrijas vadība kā LVC kapitāldaļu turētāja otrdien, 1. oktobrī, vakarā lēma par Stroda atbrīvošanu no darba LVC. 

  Strods LVC valdes locekļa amatā strādāja no 2013. gada augusta un atbildēja tieši par būvniecību un iepirkumiem. Strods iepriekš bijis "Rīgas ūdens" valdes loceklis, Rīgas domes Satiksmes departamenta direktors. Viņš strādājis arī Kuldīgas 12. ceļu remonta un būvniecības pārvaldē par iecirkņa darbu vadītāju un meistaru.

  Savukārt Zeihmanis ir uzņēmējs, kurš vada viesnīcu "VITA" un grāmatvedības uzņēmumu "Audaks". Kā bijušā Rīgas mēra Gundara Bojāra tā laika padomnieks viņš iesaistīts tā dēvētajā "Daimler" kukuļošanas krimināllietā, kurā viņam uzrādīta apsūdzība par līdzīgu pārkāpumu. Proti – par noziedzīgi iegūtu finanšu līdzekļu legalizēšanas lielā apmērā atbalstīšanu.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Saistītie raksti
  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti