Latvijas Valsts ceļi nepieņem nekvalitatīvus garantijas remontdarbus ceļa posmā starp Nīcu un Rucavu

Latvijas Valsts ceļi (LVC) nav pieņēmuši uzņēmuma SIA "Binders" nekvalitatīvi veiktus garantijas remontdarbus ceļa posmā starp Nīcu un Rucavu, informēja LVC.

LVC informē, ka valsts galvenā autoceļa Liepāja-Lietuvas robeža (Rucava) (A11) posmā starp Nīcu un Rucavu (34,9.-36,3. km) būvnieks -  SIA "Binders" - veicis garantijas remontdarbus, izmantojot laika apstākļiem neatbilstošu tehnoloģiju, kā arī darbu veikšanu nesaskaņojot ar LVC. Nekvalitatīvi veikto darbu LVC nepieņem un būvniekam darbi būs jāveic atkārtoti. Visticamāk, tas notiks nākamajā gadā, iestājoties būvdarbu veikšanai piemērotiem laika apstākļiem. Remontam vispiemērotākā  metode tiks izvēlēta, piesaistot Ceļu laboratorijas speciālistus, norāda LVC.

Rekonstrukcija valsts galvenā autoceļa Liepāja-Lietuvas robeža (Rucava) (A11) 23 km garā posmā no Nīcas līdz Rucavai (27,32.-50,49. km) tika sākti 2015. gada jūnijā un pabeigti 2016. gada septembrī. Tos veica ceļu būves uzņēmums SIA "Binders". Rekonstruētā posma projektu sagatavoja SIA "Polyroad", būvuzraudzību veica – SIA "Teede Insenerid" un SIA "Sweco EST" (Igaunija). LVC norāda, ka posma rekonstrukcijas izmaksas bija 15 miljoni eiro, bet objekta garantijas termiņš - pieci gadi.

Rekonstrukcijas laikā autoceļa vecā virskārta tika reciklēta – uzirdināta, masai pievienojot šķembas un cementu, un iestrādāta jaunajā ceļa segā, kas sastāv arī no salizturīgās un šķembu kārtas, kā arī divām kārtām asfalta. Tāpat demontēti un no jauna uzbūvēti tilti pār Līgupi un Paurupi, atjaunotas sabiedriskā transporta pieturvietas, iztīrītas vecās caurtekas un atsevišķās vietā ierīkotas jaunas. Autoceļa posmā caur Nīcu ierīkots apgaismojums un apgaismota gājēju pāreja.

Savukārt 2018. un 2019. gadā būvnieks garantijas termiņa ietvaros par saviem līdzekļiem posmā no 27,3. – 39. kilometram jau veica plaisu aizliešana ar bitumena emulsiju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti