Panorāma

Cietušie tiesas zālē nespēj valdīt asaras

Panorāma

Noraida izmeklēšanai veltītos pārmetumus

Ar Eiropas aresta orderi prasa izdot K. Misāni Latvijai

Latvijas valdība Misānes lietā vērsīsies Eiropas Cilvēktiesību tiesā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Valdība otrdien, 18. februārī, atbalstīja Ārlietu ministrijas (ĀM) ierosinājumu Kristīnes Misānes lietā vērsties ar sūdzību Eiropas Cilvēktiesību tiesā (ECT).

Latvijas valdības lēmums paredz vērsties ECT,  lūdzot to vēlreiz izskatīt Misānes izdošanas lietu un, kamēr tas notiek – apturēt izdošanas procesu Dienvidāfrikai. 

"Vai tas notiks vai ne, tas, protams, ir tiesas ziņā. Tiesa var lemt gan pozitīvi, gan negatīvi. Tas ir bijis dažāds tiesas pieredžu apkopojums," teica ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs ("Jaunā Vienotība").

Cerības saistītas ar to, ka ECT varētu pamanīt argumentus, ko Dānijas tiesa Misānes lietā nav saskatījusi – piemēram, starptautisko organizāciju vērtējumu par apstākļiem Dienvidāfrikas ieslodzījumu vietās.

Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs
00:00 / 01:02
Lejuplādēt
Iesniegums ECT tiks nosūtīts jau pavisam drīz, taču lēmumu varētu nākties gaidīt pat ļoti ilgi, atzina ārlietu ministrs.

 

KONTEKSTS:

2018. gada decembrī Misāni, kura lidoja darba darīšanās, Dānijas lidostā aizturēja un apcietināja, jo Dienvidāfrika pēc bērna tēva apsūdzības viņu izsludināja meklēšanā par bērna nolaupīšanu, dokumentu viltošanu un citiem pārkāpumiem. Misānei Dienvidāfrikā draud cietumsods līdz 15 gadiem. Pati Misāne iepriekš skaidroja, ka no Dienvidāfrikas bēga, glābjot sava bērna dzīvību. Dānijas tiesa 14. februārī lēma neatbrīvot apcietinājumā esošo Latvijas pilsoni un gatavojas viņu izdot Dienvidāfrikai.

Latvija atkārtoti aicināja Dāniju neizdot Misāni Dienvidāfrikai. Misānes piederīgie arī vērsās ECT, bet tiesa prasību nepieņēma. Ārlietu ministrs Rinkēvičs aicināja valdību vēlreiz vērsties ECT. Tajā pašā laikā Latvijas prezidents Egils Levits sasauca sanāksmi, kurā pārrunāja iespējamos scenāriju Misānes aizsardzībai. Viņš norādīja, ka tādi ir vairāki, bet plašāk tos neatklāja.

Otrdien, 18. februārī, kļuva zināms, ka Vidzemes priekšpilsētas tiesa pēc Latvijas Ģenerālprokuratūras lūguma ir apstiprinājusi aresta orderi par Dānijā esošās Misānes izdošanu Latvijai. Aresta orderis prasīts, jo Ģenerālprokuratūrā saņemti jauni pierādījumi kriminālprocesa sākšanai Latvijā. Iepriekš prokuratūrai bija pierādījumi tikai par bērna saskarsmes tiesību pārkāpšanu – šis pārkāpums nav pietiekami smags Latvijas pilsones izprasīšanai no citas valsts, skaidroja prokuratūrā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti