Panorāma

Raidījums “Ielas garumā” LTV ēterā jau 20 gadu

Panorāma

Saeimas delegācija apmeklē Krievijas izpostītās vietas

Ukrainai ziedo koģenerācijas stacijas

Latvijas uzņēmumi Ukrainai ziedo koģenerācijas stacijas

Latvijas uzņēmēji sarūpējuši palīdzības sūtījumu Ukrainas piefrontes pilsētai Slovjanskai. Saziedotas koģenerācijas stacijas un iekārtas, kas dos gaismu un siltumu. Doneckas apgabala Slovjanskā tās nogādās ar fonda "Uzņēmēji mieram" un Nacionālo bruņoto spēku (NBS) atbalstu.

Milzīgais ceļamkrāns centimetru pa centimetram uzmanīgi cenšas furgonā iekārtot ap 20 tonnas smago koģenerācijas staciju. Uz Doneckas apgabala piefrontes pilsētu Slovjansku sūta divas koģenerācijas stacijas un divus transformatorus. Tas ir ģimenes uzņēmuma "Balteneko" ziedojums.

"Koģenerācijas staciju priekšrocība ir tā, ka ar tām var ražot gan elektroenerģiju, gan siltumenerģiju vienlaicīgi. Var darbināt ar dabasgāzi, kas Ukrainā ir pieejamāka nekā dīzeļdegviela, ko lieto parastajos ģeneratoros," stāstīja SIA "Balteneko" īpašnieks Edgars Vīgants.

Ziemassvētkos uzņēmums jau ziedoja divas, lielākas koģenerācijas stacijas.

"Latvijā četras koģenerācijas stacijas, lai uzstādītu, prasītu vairākus miljonus. Bet šajā gadījumā nav runa par naudu. Daudz lielāka pievienotā vērtība būs Ukrainā, kur no tā ir atkarīgas dzīvības, nevis šeit," piebilda Vīgants.

Slovjanska ir viena no retajām vietām, kur Doneckas apgabalā ir salīdzinoši mierīgi. Tomēr Krievijas okupācijas spēku raķetes krīt arī te, un cilvēki iet bojā.

"Slovjanskā atgriežas dzīvība, atgriežas uzņēmēji, kas Slovjanskā strādā un kas palīdz armijniekiem. Ir tāda oāze, kur no Bahmutas, Kramatorskas un citām vietām atbraukt un paēst siltas pusdienas," stāstīja NBS vecākais eksperts Elmārs Pļaviņš.

Uz Slovjansku vedīs arī uzņēmuma "Energolukss" iegādāto ģeneratoru, "Dobeles dzirnavnieka" sarūpētos pārtikas produktus. Arī sadzīves ķīmiju un higiēnas preces.

Furgona vadītājam no Ukrainas, Ukrainas palīdzības misijas "Šķirsts" vadītājam Pjotram Vlasovecam priekšā garš ceļš. Viņš atzina – stūrēt tik smagu kravu būs grūti.

"Ļoti sarežģīti. Bet, saprotot, ka Latvijā šo atrāva no savām vajadzībām un ziedoja, tas dod spēku un atver otru elpu, lai vadītu šo smago mašīnu.

Jo šī krava ir ļoti vajadzīga Ukrainai. Tas ir tas, kā šobrīd katastrofāli trūkst. Slimnīcas bez elektrības, tā ir milzīga palīdzība. Milzīgs paldies Latvijai," sacīja Vlasovecs.

Kopš kara sākuma fonda "Uzņēmēji mieram" dalībnieki bez dažādām materiālām lietām Ukrainas vajadzību nodrošināšanai saziedojuši arī vairāk nekā četrus miljonus eiro.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti