Latvijas upēs turpina paaugstināties ūdens līmenis

Aizvadītajā diennaktī Latvijas upēs ūdens līmenis pārsvarā paaugstinājās, vēsta Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrā.

Tuvākajās dienās Latvijas upēs turpināsies ūdens līmeņa paaugstināšanās. Ogrē pie Ogres, ledum sablīvējoties, gaidāms, ka ūdens līmenis paaugstināsies, sasniedzot palienes applūšanas līmeni un tās applūdīs.

 

Daugavas augštecē ūdens līmenis pazeminājās ar intensitāti 2-5 cm, savukārt posmā Ulla - Jēkabpils ūdens līmenis paaugstinājās ar intensitāti 5-26 cm. Aiviekstē ūdens līmenis paaugstinājās par 8-54 cm. Aiviekstē pie Aiviekstes HES ir sasniegts palienes applūšanas līmenis.

Ogrē pie Lielpečiem ūdens līmenis pazeminājās par 6 cm, savukārt Ogrē pie Ogres ūdens līmenis paaugstinājās par 71 cm (kopš 27. janvāra ūdens līmenis paaugstinājās par 138 cm). 2015. gada 15. janvārī Ogrē pie Ogres ziemas maksimālais ūdens līmenis bija 318 cm, tas ir par 121 cm vairāk nekā šī gada 30. janvāra rītā.

Lielajā Juglā ūdens līmenis cēlās par 61 cm, savukārt Mazajā Juglā par 38 cm.

Lielupē pie Mežotnes ūdens līmenis turpināja paaugstināties, savukārt posmā Staļģene - Sloka ūdens līmenis pazeminājies. Ventā posmā Leckava - Vārdava un Vendzavā ūdens līmenis turpināja paaugstināties, bet Kuldīgā, ledum izejot, ūdens līmenis pazeminājās par 81 cm.

Citās Kurzemes upēs: Rojā, Irbē, Abavā, Rīvā un Bārtā  ūdens līmenis turpināja paaugstināties. Tomēr atsevišķos upju posmos kā Ciecerē pie Pakuļu HES, Imulā pie Pilskalniem, Užavā pie Tērandes un Durbē pie Cīravas ūdens līmenis sāka pazemināties ar intensitāti 15-52 cm.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti