Panorāma

Vakcinēti "Černobiļas" seku likvidētāji ar citām kaitēm

Panorāma

ASV apstiprina "Johnson & Johnson" vakcīnu

Latvijas upēs sākusies ledus iešana

Latvijas upēs sākusies ledus iešana

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Latvijas upēs sākusies ledus iešana. dienas vidū ledus sāka iet Mūsā pie Bauskas un Lielupē pie Mežotnes, bet pēc trijiem pēcpusdienā ledus sakustējies arī Lielupē pie Staļģenes.

Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra eksperte Līga Klints
00:00 / 01:00
Lejuplādēt

Lielupes palienes vietām jau applūdušas. Augšpus Jelgavas, kā arī Mūsā pie Bauskas ūdens līmenis līdz šim cēlies par vienu diviem metriem. Bet Lielupē pie Jelgavas un lejpus pilsētas – mazāk kā par metru. 

Piektdien, 26. februārī, pēcpusdienā Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs ziņoja par strauju ūdens līmeņa paaugstināšanos Ogres upē, brīdinot par zemāko vietu applūšanu palienes teritorijā.

"Satraukumam pamats ir, jo ledus no Vidzemes augstienes nāk mūsu virzienā.

Tepat netālu [ledus] ir sakustējies un izrāvies uz priekšu, nāk Ogresgala virzienā. Upe ir līkumota, ja izveidosies ledus krāvumi, tad, protams, var rasties plūdi. Šobrīd pašvaldības policija zemākajās vietās vēlreiz atkārtoti brīdina cilvēkus, kas būtu jādara, ja nu gadījumā radīsies tāda situācija," sacīja Ogres novada pašvaldības pārstāvis Nikolajs Sapožņikovs.

Ogres novada pašvaldības pārstāvis Nikolajs Sapožņikovs
00:00 / 00:24
Lejuplādēt
Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Gaujas augštecē šoziem ir izveidojusies bieza sniega sega, kas licis Valmierā laikus domāt par gatavošanos iespējamam plūdu apdraudējumam. Pilsētā plūdu visapdraudētākais ir Gaujas kreisais krasts, kur atrodas gan rūpniecības uzņēmumi, gan dzīvojamās mājas.

"Valmierā esam šajā plānā paredzējuši katras kapitālsabiedrības atbildību un atbalstu, piemēram, "Valmieras namsaimniekam" būs jārūpējas par to, lai viņiem ir atbilstošs smilšu daudzums, ja būs nepieciešama maisu pildīšana un dambju veidošana, "Valmieras ūdenim" savukārt ir uzdevumi, kas ir saistīti ar lietus kanalizāciju, jo vienā no plūdu gadiem bija nepieciešama lietus ūdens kanalizācijas tamponēšana, lai Gauja pa šīm sistēmām nenāk augšā ielās, kā arī ar "VTU Valmiera", kas ir transporta uzņēmums, ir runāts par iedzīvotāju evakuācijas iespējām, ja tāda nepieciešamība būtu. Un, protams, skatoties, vai Gaujā ūdens līmenis ceļas vai neceļas, tad mēs informēsim iedzīvotājus, kā viņiem gatavoties, bet nu ceram, scenāriji var būt dažādi, jo daba ir daba, bet mums ir jābūt gataviem," sacīja Valmieras domes pārstāve Kristīne Melece.

Valmieras domes pārstāve Kristīne Melece
00:00 / 00:58
Lejuplādēt

Sinoptiķi brīdina, ka turpmākajās dienās ūdens līmenis daudzās Latvijas upēs turpinās celties. Ledus iešana turpināsies Kurzemes un Zemgales upēs.

 

Šādā laikā bīstams ir arī biezs ledus un atrasties uz tā ir ļoti nedroši.

Aizsardzības ministrs Artis Pabriks ("Attīstībai/Par!") izdevis pavēli par Nacionālo bruņoto spēku atbalsta sniegšanu civilās aizsardzības institūcijām iespējamo plūdu novēršanā un to seku pārvarēšanā Daugavas, Gaujas, Lielupes un Ventas upju baseinu apgabalos.

Ministrs uzsvēra, ka karavīriem un zemessargiem ir attiecīga pieredze un zināšanas, lai nodrošinātu atbalstu, kā arī veiktu ledus spridzināšanas darbus. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti