Panorāma

Odesas aizstāvjiem ziedo piecus auto, pilnus ar pārtiku

Panorāma

Piemineklis aiz žoga

LU Senāts anulē A. Lemberga goda biedra statusu

Latvijas Universitātes Senāts anulē Goda biedra nosaukumu Lembergam

Latvijas Universitātes (LU) Senāts ir apstiprinājis lēmumu anulēt LU Goda biedra nosaukumu Ventspils domes deputātam un bijušajam mēram Aivaram Lembergam ("Latvijai un Ventspilij"), kuru tiesā apsūdzībās par koruptīviem noziegumiem.

Lemšana par šo jautājumu LU Senātā tika aktualizēta jau marta beigās, taču tad lēmums netika pieņemts, norādot uz procedūras pārkāpumiem. Aptuveni pēc nedēļas Lembergs pats paziņoja, ka nosūtījis vēstuli LU rektoram Indriķim Muižniekam un Senātam, kurā informē, ka atsakās no LU Goda biedra statusa.

LU Senāta ārkārtas sēdē priekšsēdētāja vietniece Dace Balode skaidroja, ka, lai gan Lembergs iesūtījis iesniegumu par atteikšanos no šī statusa, tēma joprojām ir aktuāla, jo Senāta pieņemtus lēmumus var atcelt vai anulēt tikai un vienīgi pats Senāts.

Ņemot vērā Akadēmiskās komisijas priekšsēdētāja Jāzepa Logina ziņojumu, kā arī Lemberga iesūtīto iesniegumu par atteikšanos no šī statusa, viņam LU Goda biedra nosaukums tika anulēts.

Par šo lēmumu nobalsoja 38 Senāta pārstāvji, savukārt divi balsojumā atturējās.

LU Senāta priekšsēdētāja vietniece Dace Balode Latvijas Televīzijai norādīja: "Šis jautājums bija sagatavots akadēmiskajā komisijā, kurā par lēmuma pamatojumu bija izvirzījusi ilgstošo negatīvo publicitāti, kas saistīta ar dažādām Aivara Lemberga darbībām un izteikumiem, un jo īpaši nostāju Ukrainas kara jautājumā."

KONTEKSTS:

Lembergs tika nosūtījis vēstuli LU rektoram Indriķim Muižniekam un Senātam, kurā informēja, ka viņš atsakās no LU Goda biedra statusa. Atteikties no LU Goda biedra statusa Lembergs nolēmis, jo nevēloties "radīt liekas raizes" nedz LU Senātam, nedz izglītības un zinātnes ministrei Anitai Muižniecei (''Konservatīvie'').

"Mani arī turpmāk priecēs manas Alma Mater izaugsme un tas, ka jūsu vadībā tā jau tuvākajā laikā iekļūs pasaules spēcīgāko augstskolu pirmajā simtā. Vienlaikus priecājos, ka mans pieticīgais ieguldījums LU stiprināšanā turpinās kalpot tās tagadnei un nākotnei," vēstulē  rakstījis Lembergs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt