Latvijas Universitāte paraksta līgumu par Rakstu mājas projektēšanu un būvniecību

Latvijas Universitātes (LU) rektors, profesors Indriķis Muižnieks pirmdien, 21. septembrī, ir parakstījis līgumu ar pilnsabiedrību “RERE BMV” par LU Rakstu mājas projektēšanu un būvniecību, informēja LU.

Rakstu māja ir nākamā ēka Latvijas Universitātes (LU) Akadēmiskajā centrā Torņakalnā, kas kopā ar jau divām esošajām – Dabas un Zinātņu mājām – veidos būtisku daļu LU iecerētajā studentu pilsētiņā.

“Rakstu mājai ir ļoti būtiska nozīme LU Akadēmiskajā centrā. Šajā ēkā atradīsies lielākā daļa no humanitāro un sociālo zinātņu fakultātēm un institūtiem, kas nozīmē, ka mēs arvien vairāk pietuvojamies savam mērķim. Svarīga ir sinerģija ne tikai starp dabaszinātnēm, bet starp visiem zinātņu virzieniem kopā, kas līdz ar Rakstu mājas atklāšanu būs vienuviet Torņakalnā,” uzsvēra LU prorektore humanitāro un sociālo zinātņu jomā Ina Druviete.

Konkurss par LU Akadēmiskā centra Rakstu mājas projektēšanu un būvniecību tika uzsākts 2019. gada oktobrī.  Saskaņā ar ekspertu un iepirkumu komisijas vērtējumu vienbalsīgi par saimnieciski izdevīgāko piedāvājumu tika atzīts pilnsabiedrības “RERE BMV” piedāvājums, informēja LU.

“Līguma izpildei paredzēti 34 mēneši, kas nozīmē, ka Rakstu mājas būvniecību iecerēts pabeigt 2023. gada vasarā, un mūsu mērķis ir uzsākt studijas Rakstu mājā ar 2023. gada 1. septembri,” informēja LU rektora vietniece infrastruktūras attīstības jautājumos Edīte Megne. 

Rakstu mājas projektēšana norisināsies 14 mēnešus un 20 mēnešus paredzēta būvniecība.

Rakstu mājas celtniecība tiks realizēta par Eiropas finanšu institūciju sniegto finansējumu, ko Latvijas Universitātei ir piešķīrusi Eiropas Investīciju banka (EIB) un Eiropas Padomes Attīstības banka (EPAB). Projektā ieguldīs arī Latvijas Universitātes līdzekļus.

Rakstu mājas projektēšanas un būvniecības līgumcena ir 34,7 miljoni eiro (bez pievienotās vērtības nodokļa).

Uz Rakstu māju pārcelsies sešas LU humanitāro un sociālo zinātņu fakultātes: Vēstures un filozofijas fakultāte, Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultāte, Sociālo zinātņu fakultāte, Humanitāro zinātņu fakultāte, Biznesa, vadības un ekonomikas fakultāte un Teoloģijas fakultāte. Plānots, ka jaunajā ēkā atradīsies arī trīs institūti: Latvijas Vēstures institūts, Filozofijas un socioloģijas institūts un Latviešu valodas institūts. Tāpat uz ēku pārcelsies arī LU Studentu biznesa inkubators, LU Starpnozaru izglītības inovāciju centrs un LU bibliotēka.

Rakstu mājā kopumā paredzētas 830 darbavietas, 110 auditorijas, ievērojams skaits informācijas tehnoloģiju laboratoriju, multimediju studija, prototipēšanas laboratorija, dizaina un mākslas darbnīcas, meditāciju telpa, vingrošanas zāle u.c.

Reizē ar Rakstu mājas būvniecību tiks labiekārtota arī plaša daļa LU Akadēmiskā centra teritorijas, lai veidotu studentiem, darbiniekiem un apmeklētājiem pievilcīgu Akadēmiskā centra ārtelpu.

Šogad maijā iepirkumu uzraugi pēc saņemto sūdzību izvērtēšanas atļāva LU turpināt iepirkumu par Rakstu mājas būvprojekta izstrādi, autoruzraudzību un būvniecību.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti