Labrīt

Latvijas Radio raidījums "Atvērtie faili" pēta kapraču biznesu

Labrīt

Klajā nācis unikāls grupas ''Saucējas'' albums ''Dabā''

LU rektors Indriķis Muižnieks par darbu pandēmijas apstākļos un tās ietekmi

Latvijas Universitāte par aptuveni 7% cels studiju maksu

Latvijas Universitāte (LU) plāno jaunajā 2021./2022. mācību gadā palielināt maksu par studijām. To intervijā Latvijas Radio atzina augstskolas rektors Indriķis Muižnieks.

Viņš skaidroja, ka attālināto studiju norise prasa jaunus ieguldījumus gan tehnoloģijā, gan mācībspēkā. "(..) Tā ir nepieciešamība, lai varētu to [studiju] kvalitātes līmeni noturēt. Studiju maksas pieaugums būs par nepilniem 10%, pat mazāk – par 7%," klāstīja Muižnieks. "Ar nākamo rudeni tāds pieaugums par 150–200 eiro varētu būt sagaidāms."

Muižnieks gan uzsvēra, ka studiju maksas pieaugums skars jaunos, ne jau esošos studentus. Tāda esot vienošanās ar LU Studentu padomi.

Viņš atzina arī, ka pēdējos gados studentu skaits ir audzis. Saistībā ar Covid-19 izplatību pēdējā gadā tas ir saistīts ar to, ka vairs nav tik vienkārši doties studēt uz ārzemēm. Pērnā gada oktobra dati liecina, ka pēdējos divus gados studentu skaits audzis par gandrīz 1000. Tostarp pieaudzis ārzemju studentu skaits.

Muižnieks sacīja, ka topošo studentu pieteikumu pieņemšana notiks lielākoties elektroniski, uzņemšanā LU paļausies uz centralizēto eksāmenu rezultātiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti