Latvijas un Somijas ārlietu ministri apspriedīs aktuālos ES politiskas jautājumus

Darba vizītē Latvijā otrdien, 30.jūlijā, uzturēsies Somijas ārlietu ministrs Peka Hāvisto. Tiekoties ar Latvijas ārlietu ministru Edgaru Rinkēviču (“Jaunā Vienotība”), plānots apspriest aktuālos Eiropas Savienības (ES) politiskās dienaskārtības jautājumus, jo Somija ir Eiropas Savienības prezidējošā valsts. Lielu uzmanību plānots pievērst arī jautājumam par tankkuģa "Stena Impero" aizturēšanu Hormuza šaurumā un turpmākās rīcības koordināciju aizturētā Latvijas pilsoņa atbrīvošanai.

Latvijā viesojas Somijas ārlietu ministrs Uģis Lībietis

  Šī gada 1. jūlijā Somija pārņēma Eiropadomes prezidējošās valsts pilnvaras. Un Somijas ārlietu ministra Pekas Hāvisto vizīte Latvijā ir lieliska iespēja apspriest aktuālos politiskās dienaskārtības jautājumus 28 valstu blokā.

  Kā intervijā Latvijas Radio norādīja Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs, tieši Somijas prezidentūra ir šīs vizītes galvenais mērķis: “Mēs diskutēsim par veselu rindu Eiropas Savienības ārpolitikas jautājumiem. Tostarp arī par situāciju Hormuzas šaurumā un Persijas līcī. Šeit jāatgādina, ka ir ideja par Eiropas spēku izveidi, kas konvojētu tankkuģus un citus kuģus, maksimāli nodrošinot, lai šādas situācijas neatkārtotos. Un, protams, mūsu kaimiņu reģions – Austrumu partnerība un vesela rinda citu jautājumu, kas šobrīd ir dienaskārtībā Eiropas Savienībā. Un arī jautājumi, kurus mēs apspriedīsim neformālajā ārlietu padomē augusta beigās.

  Nenoliedzami, abu ministru sarunās ļoti liela uzmanība tiks pievērsta arī Edgara Rinkēviča pieminētajai situācijai Hormuza šaurumā. Atgādinām, ka Irānas varas iestādes šajā reģionā ir aizturējušas tankkuģi „Stena Impero” un tā apkalpi. Šī kuģa kapteiņa palīgs ir Latvijas pilsonis, kura atbrīvošanā aktīvi iesaistījusies arī Somija, kas mūsu valsts vārdā sniedz nepieciešamo konsulāro palīdzību.

  Kā norādījis Edgars Rinkēvičs, pagaidām par mūsu pilsoņu atbrīvošanas termiņu runāt nav iespējams, jo šis ir izteikti ģeopolitisks jautājums. “Šis nav tipisks konsulārs gadījums, kad kuģis tiek aizturēts tikai tāpēc, ka tas tiešām kaut ko ir pārkāpis un notiek izmeklēšana. Tam tomēr ir politiska slodze,

  un ir skaidrs, ka kuģa apkalpi kopā ar kuģi atbrīvos tikai tad, kad tiks risināti jautājumi arī par Lielbritānijas aizturēto Irānas tankeri.

  Tajās diskusijās, kas mums ir, par laiku mēs runāt nevaram. Mēs, protams, sakām paldies mūsu somu kolēģiem. Somijas vēstnieks ir jau vairākkārt bijis Irānas ārlietu ministrijā un runājis tieši par mūsu pilsoņu atbrīvošanu, bet progress acīmredzot būs tikai tad, kad politiskās situācijas attīstība būs labvēlīga,” sacīja ministrs.

  Ārlietu ministrs arī piebilst, ka līdz ar Somiju Latvijai palīdz arī Indija un kopīgiem spēkiem tiek risināti arī citi jautājumi, piemēram, par kuģa apgādes problēmām.

  Sagaidāms, ka šīsdienas vizītes laikā Somijas ārlietu ministrs Hāvisto tiksies arī ar Latvijas Valsts prezidentu Egilu Levitu un apmeklēs NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centru.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti