Rīta Panorāma

Rīgas Pasaules filmu festivāls kino Bize un K. Suns

Rīta Panorāma

Ikgadējais mūzikas un kultūras festivāls «Valpurģi» LKA

Latvijas un Mičiganas Nacionālās gvardes partnerattiecību programmai 25 gadi

Latvijas un Mičiganas Nacionālās gvardes sadarbībai – 25 gadi

Piektdien, 27.aprīlī, aprit 25 gadi, kopš Latvijas un Mičiganas Nacionālā gvarde iesaistījās partnerattiecību programmā. Pirmie programmas mērķi bija palīdzēt Latvijai pēc neatkarības atgūšanas attīstīt bruņotos spēkus, īpaši Zemessardzi, informēja Aizsardzības ministrijā.

Sākotnējā sadarbības fāzē Mičiganas Nacionālā gvarde sniedza ieguldījumu, veidojot Zemessardzes struktūru, izstrādājot apmācības programmas, aicinot zemessargus gūt pieredzi militārajās mācībās ASV. Pašlaik galvenās sadarbības jomas ar Zemessardzi ir kaujas inženieru un artilēristu apmācība, kā arī apmācība apgādes un nodrošinājuma jautājumos, treniņi kopā ar kājnieku bataljoniem un kopīgas mācības kiberaizsardzības jomā.

2006.gadā arī Sauszemes spēku kājnieku brigāde uzsāka ciešu sadarbību ar Mičiganas Nacionālo gvardi. Latvija ierosināja veidot kopīgu vienību ar ASV Mičiganas Nacionālo gvardi Starptautisko miera uzturēšanas spēku operācijā Afganistānā. 2008.gada janvārī tika izveidota apvienotā operacionālā padomnieku grupa, kas bija labs piemērs arī citām NATO valstīm.

Sauszemes spēku kājnieku brigāde ar Mičiganas Nacionālo gvardi ir sadarbojusies gaisa atbalsta kontrolieru un apvienotā uguns atbalsta priekšējo novērotāju sagatavošanā, mīnmetēju, artilēristu, vada komandieru un instruktoru apmācībā.

Mičiganas Nacionālā gvarde regulāri piedalās militārajās mācībās Latvijā, tai skaitā lielajās starptautiskajās mācībās “Summer Shield”, “Saber Strike” un “Sudraba bulta”. Savukārt Latvijas bruņoto spēku karavīri un zemessargi regulāri piedalās mācībās “Northern Strike”.

Tāpat Mičiganas Nacionālā gvarde ir devusi savu ieguldījumus Gaisa spēku aviācijas bāzes attīstībā, palīdzot attīstīt un testēt lidlauka spējas gaisa kuģu uzņemšanā, kā arī apmācot speciālistus, tai skaitā ugunsdzēsējus.

Partnerība ar Mičiganu un kopīgās militārās mācības esot bijis arī viens no faktoriem, kas pozitīvi ietekmējis Latvijas iestāšanos NATO 2004.gadā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti