Latvijas un Lietuvas ugunsdzēsēji kopā mācīsies likvidēt plūdu sekas

No 25. līdz 27.septembrim Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas „Ātrās reaģēšanas komandas izveide plūdu seku likvidēšanai Latvijas – Lietuvas pierobežas teritorijā” projekta ietvaros notiks praktiskās mācības plūdu seku likvidēšanā. Mācības norisināsies Kalnciemā, Jelgavas novadā, informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) pārstāve Viktorija Šembele.

Mācību mērķis ir ne tikai pilnveidot ugunsdzēsēju glābēju iemaņas darbā ar specializēto tehniku, bet arī attīstīt sadarbību starptautiskā komandā un iemaņas komandas vadīšanā un darba plānošanā.

Projekta ietvaros tika izveidota apmācīta un ekipēta pārrobežu komanda, kas nepieciešamības gadījumā var veikt plūdu radīto seku likvidēšanu Zemgalē un Šauļu apgabalā Lietuvā, atsūknējot ūdeni no piesārņotām teritorijām, kad ūdens līmenis krītas un pasargājot stratēģiski svarīgos objektus plūdu laikā. Komandu veido 30 cilvēki, no tiem desmit ir VUGD amatpersonas no VUGD Jelgavas, Dobeles un Bauskas daļām.

Mācību ietvaros plūdu likvidēšanas komanda, izmantojot specializēto tehniku un aprīkojumu, veiks ūdens atsūknēšanu un pārsūknēšanu, veidos nometni un plānos un organizēs komandas locekļu darbu.

Projekta ietvaros VUGD iegādājās konteinervedēju, konteineru plūdu seku likvidēšanai, kurā novietotas trīs alumīnija laivas, divi Hansa dēļi, hidrotērpi, glābšanas vestes, piepūšamā telts nometnes izveidošanai, ceļa zīmes notikuma vietas ierobežošanai, zāģi, rokas instrumenti un ģenerators, konteineru – cisternu piesārņotā ūdens savākšanai un izvešanai no notikuma vietas, šļūteņu konteineru, divasu piekabi konteineru pārvadāšanai, 6X6 visurgājēju un augstas ražības sūkņu staciju.

„Apmācītas un tehniski nodrošinātas komandas izveide ļaus mums daudz efektīvāk cīnīties ar plūdiem Lielupes baseinā un Šauļu apgabalā Lietuvā. Šobrīd pavasara plūdiem Zemgalē mēs esam daudz labāk sagatavojušies nekā jebkad iepriekš. Mācības mūsu prasmes un iemaņas nostiprinās un attīstīs,” norāda VUGD Zemgales reģiona brigādes komandiera vietnieks Andrejs Mihailovs.

Projekta īstenošana tika uzsākta 2012.gada 1.februārī, bet noslēgsies 2014.gada 1.februārī. Projekta partneri ir Lietuvas Šauļu apgabala ugunsdzēsības un glābšanas dienests, VUGD, Jelgavas dome un Šauļu pašvaldība.

Projekta kopējais finansējums ir 1 175 807 eiro.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti