Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Stiprinās Latvijas-Lietuvas robežsargu un policistu sadarbību

Latvijas un Lietuvas robežsargi un policisti sadarbosies kontrabandistu un robežpārkāpēju ķeršanā

Latvijas un Lietuvas policija un robežsardze turpmāk sadarbosies, lai operatīvāk varētu aizturēt nelikumīgos robežas šķērsotājus un kontrabandistus. Nākamajos divos gados iecerēts modernizēt tehnoloģisko aprīkojumu un būtiski uzlabot savstarpējo saziņu.      

Latvijas un Lietuvas tranzītceļus likumpārkāpēji izmanto kontrabandas pārvešanai no Krievijas un Baltkrievijas uz tālākām Eiropas valstīm. Lai efektīvāk uzraudzītu transporta kustību, gan uzlabotu robežsardzes un policijas tehnisko aprīkojumu, Latgales reģiona un Utenas apriņķa tiesībsargājošās iestādes piedalās Latvijas -Lietuvas programmas projektā par sinerģiskas drošības platformas izveidi.

Projekts paredz, piemēram, uz visiem starpvalstu un iekšzemes tranzīta ceļiem Austrumlatvijas un Lietuvas pierobežā uzstādīt intelektuālas videonovērošanas sistēmas.

Latvijas Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis skaidroja, ka šīs jaunākās tehnoloģijas kameras ļauj redzēt, atšifrēt un identificēt automašīnas, automašīnu numurus un  pārliecināties, vai šīs automašīnas jau nav kaut kur meklēšanā.

Utenas apriņķa Policijas pārvaldes vadītājs Vitauts Vaiškūns atzina, ka videokameru izvietošanas punkti ir dienestu noslēpums.

“Bet situācija ir tāda, ka šobrīd tā ir sinerģija, kas notiek piecos reģionos. Un mums interesējoša mašīna vai cilvēks faktiski neizbēgami nevar nenokļūt novērošanā. Un tas dos savu rezultātu kā prevencijā, tā pārkāpumu izmeklēšanā,” sacīja Vaiškūns.

Projektā ar vienotas informācijas sistēmas palīdzību paredzēts stiprināt pārrobežu institucionālo sadarbību noziedzības apkarošanā un mazināt terorisma draudus. Šobrīd tas ir jo īpaši aktuāli saistībā ar izmaiņām Šengenas Robežu kodeksā par pastiprinātās robežkontroles ieviešanu.

“Informācijas apmaiņa vairs nebūs papīru rakstīšana vai telefonu zvani, tā būs informācijas aprite elektroniskajos tīklos, un Latgales robežsargi jau tagad pastāvīgi veic pieprasījumus un momentā arī saņem atbildi par to, ko ir pieprasījuši, no Lietuvas puses,” klāstīja Vitauts Vaiškūns.

“Policija Latgalē un policija Lietuvā regulāri aiztur gan nelegālos robežpārkāpējus, tā arī produkciju, kas tiek uzskatīta par kontrabandu,” piebilda Lietuvas policijas pārstāvis.

Liela uzmanība projektā veltīta drošības informatīvajai kampaņai “Ja redzi, tad neklusē!”, lai arī vietējie, pierobežas reģionu iedzīvotāji ziņotu par pārkāpumiem policijai un robežsardzei.

“Būs gan publikācijas, mēs filmēsim 20 kriminālfilmiņas un arī aizkulises, kuras ievietosim “Facebook” mājaslapā, būs robežsardzes un policijas vizītes skolās arī. Būs informatīvie stendi pašvaldībās,” par kampaņu stāstīja projekta koordinatore Ilze Stabulniece.

Tas ir pirmais šāda veida projekts Austrumlatvijā. Tā noslēgums gaidāms 2019. gada maija vidū. Drošības dienestu pārstāvji uzsver, ka līdzīgu praksi ar laiku varētu ieviest arī citos reģionos.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti