Dienas ziņas

Tomātu parāde Dabas muzejā

Dienas ziņas

Cēsīs norisinās forums "Latvijas vērtības"

Pilnveido Latvijas un Lietuvas operatīvo dienestu sadarbību

Latvijas un Lietuvas operatīvie dienesti mācībās trenējas palīdzēt pēc ēku sagrūšanas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

No 21. līdz 23.augustam Latgalē norisinās Latvijas un Lietuvas operatīvo dienestu lauka mācības. To laikā dienestu darbinieki pilnveido teorētiskās zināšanas, kā arī pielieto praktiskās iemaņas un savstarpējo sadarbību, lai spētu pēc iespējas efektīvāk novērst draudus cilvēku dzīvībai, kas radušies ēku sagrūšanas gadījumā.

Daugavpils novada Kalkūnes pagastā Latvijas Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD) un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) sadarbībā ar Lietuvas Utenas apriņķa Ugunsdzēsības un glābšanas dienestu un Utenas apriņķa Primārās veselības aprūpes centru aizvadījuši praktiskās mācības, pārbaudot savstarpējo sadarbību un spēju operatīvi palīdzēt cietušajiem ēku sagrūšanas gadījumā.

“Mūsu resurss, kas strādā ikdienā, ir ierobežots. Līdz ar to var veidoties arī situācija, kad mums ir nepieciešama kaimiņvalstu medicīnisko dienestu palīdzība,” skaidro NMPD direktora vietnieks operatīvajos jautājumos Kristians Galanders.

Sarežģītākais darbā nogruvušās ēkās ir lielais cietušo skaits. Tā kā šādas situācijas nenotiek bieži, praktiskās mācības ļauj ne vien pilnveidot operatīvo dienestu darbinieku iemaņas, bet arī pārbaudīt glābšanas darbiem nepieciešamā inventāra stāvokli.

“Šādu incidentu īpatnība ir tā, ka tie notiek reti, bet mums jebkurā gadījumā jābūt uz tiem gataviem un jāspēj reaģēt, jāsaprot, kas, kur un kā jādara, kā arī jāuztur inventārs atbilstošā sagatavotības pakāpē,” norāda Utenas apriņķa Ugunsdzēsības un glābšanas dienesta priekšnieks Oļegs Kovaļevskis.

“VUGD reti saskaras ar to, bet to varbūtība vienmēr ir jāiekļauj mūsu darbā. Notiek tādas nelaimes kaut kur reizi piecos gados, un mums ir jābūt uz to gataviem,” saka VUGD Latgales reģiona brigādes komandiera vietnieks Valdis Straume.

Jau drīzumā Latvijas un Lietuvas operatīvie dienesti plāno sadarboties arī plūdu seku likvidācijas jomā un projektā “Atom”, kurā tiks akcentēts darbs ar radioaktīvajiem materiāliem Visaginā, Lietuvā. Pēc Lietuvas operatīvo dienestu teiktā, sadarbība ar Latvijas kolēģiem veidojas veiksmīgi. Vienīgais, kas pagaidām to kavē, ir glābšanas darbu juridiskā puse, strādājot citā valstī. “Lielākā problēma sadarbībai šobrīd ir tieši līgumu slēgšanas jautājums starp sadarbības valstīm,” norāda Utenas apriņķa Primārās veselības aprūpes centra projektu koordinators Gediminas Juodas.

Jau šoruden plānots noslēgt starpvalstu operatīvo dienestu sadarbības līgumu plaša mēroga nelaimes gadījumos arī ar Lietuvu. Oktobrī savukārt atbildīgie eksperti nāks klajā ar mācību norises aprakstu, kurā tiks izvērtētas sadarbības stiprās un vājās puses, kā arī sniegti ieteikumi darba efektivitātes palielināšanai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti