Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Atgriežas Latgalē un atver kafijas grauzdētavu

Būs vairāk enerģētikas speciālistu

Latvijas un Lietuvas mācību iestādes ievieš modernākas programmas enerģētikas jomā

Piecas mācību iestādes Latvijā un Lietuvā apvienojušās, lai risinātu problēmu ar kvalificētu speciālistu trūkumu enerģētikas sfērā. Sadarbības projektā divu gadu laikā veiktais darbs nesis pirmos augļus. Nu mācību iestādēm ir iespēja un resursi, lai apmācītu profesionāli sagatavotus kadrus, kas pārvalda elektrotehniskās un enerģētikas tehnoloģijas.       

Lietuvas Jūras akadēmijai, Kauņas Tehniskajai koledžai, Liepājas Jūrniecības koledžai, Rīgas Tehniskās universitātes Ventspils filiālei un Ventspils tehnikumam ir kopīgs mērķis – atrast jaunu pieeju nākamo enerģētiķu apmācības procesam.

Mācību programmas un kabinetu aprīkojums jau sen bija novecojis, nācās arī celt pedagogu kvalifikāciju.

“Mums bija akcents uz augstspriegumu. Bez šī aprīkojuma un bez šiem speciālistiem, kuri var ar šo aprīkojumu strādāt, mēs nevaram iedomāties ne kruīza lainerus, ne konteineru pārvadātājus, ne arī lielas ēkas, elektrostacijas. Šo akcentu izvēlējāmies, lai varētu realizēt piecu partneru no dažādām sfērām darba apvienošanu,” stāstīja projekta vadītāja Lietuvas Jūras akadēmijā Inga Bartusevičiene.

Sadarbības rezultātā trijās valodās sagatavoti metodiskie materiāli, izstrādātas 13 dažādas mācību programmas un īstenoti kvalifikācijas celšanas kursi. Ierīkotas mūsdienīgas elektrotehnikas mācību laboratorijas, kurās uzstādīti saules un vēja enerģijas simulatori.

“Tur jaunieši var veikt dažādus laboratorijas darbus, un pluss šiem stendiem ir tāds, ka skolotājiem ir savi pieejas dati. Pasniedzējs var ieiet savā kontā un paskatīties, vai jaunietis jeb izglītojamais ir pildījis šo testu vienu reizi, divas reizes un cik viņš reizes ir mainījis pareizos atbilžu variantus. Tādējādi nedodot iespēju skolēnam norakstīt no otra,” atklāja izglītības struktūrvienības vadītājs Ventspils tehnikumā Alberts Kozlovs.

Pēc Enerģētikas nozares ekspertu padomes priekšsēdētāja Māra Valda Kalniņa domām - projekta dalībnieki izvēlējušies pareizo virzienu. Arī citas mācību iestādes Latvijā plāno modernizēt šīs nozares speciālistu apmācību procesu.

Šinī projektā ieguldīti vairāk nekā 900 000 eiro, kas ir Eiropas Savienības un nacionālais finansējums.

“Ir ļoti labi, ka ir šādi projekti, tas ir papildu finansējums un papildu iespējas, jo tas, kas nāk no Izglītības ministrijas, ļoti bieži ir – problēma ir tā, ka tās naudiņas pietrūkst, ka mēs nevaram nopirkt pašu jaunāko, modernāko utt.,” atzina Kalniņš.

31. martā būs pēdējā šī projekta realizācijas diena. Tā dalībniekiem jau tagad radušās inovatīvas idejas, kuras, izmantojot par pamatu šī projekta realizācijā gūto pieredzi, dzīvē ieviest būs jau vieglāk.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti