Sadaļas Sadaļas

Latvijas un ASV karavīri un zemessargi Latgalē mēro 50 km mācību maršu

Rēzeknē noslēdzies mācību maršs, kas Baltijā un Polijā demonstrēja vietējo bruņoto spēku sadarbību ar ASV sabiedrotajiem. Latvijā bruņoto spēku karavīri, zemessargi un ASV desanta rota vairāk nekā 50 kilometrus garo mācību uzdevumu veica caur Viļānu un Rēzeknes novadu.

Vairāk nekā 160 Nacionālo bruņoto spēku (NBS) Sauszemes kājinieku brigādes, Zemessardzes 32. bataljona un Amerikas Savienoto Valstu gaisa desanta rotas karavīri iesoļo Rēzeknē. Tur noslēdzas 50,3 kilometrus garais mācību maršs un ziemas mācības “Bayonet Vanguard”.

Karavīri Viļānu un Rēzeknes novados pavadīja divas dienas, un to galvenais uzdevums bija parādīt vietējiem iedzīvotājiem, ka NATO spēj brīvi pārvietoties alianses teritorijā un tieši pēdējo gadu laikā bruņoto spēku sadarbība ar Amerikas Savienoto Valstu militārajiem dienestiem kļuvusi ciešāka.

Tas bija liels pārbaudījums arī karavīriem. “Militārā pārgājiena mērķis bija trenēt izturību un karavīru iemaņas, veicot kājinieku uzdevumus ziemas apstākļos. Savukārt tehnikas izstādes, kas bija Viļānu vidusskolā, Tiskādu vidusskolā un šeit, Rēzeknes centrā, mērķis ir iepazīstināt Rēzeknes un Viļānu iedzīvotājus ar sauszemes spēku brigādei esošo kaujas tehniku un ekipējumu,” stāsta NBS Sauszemes spēku kājinieku brigādes 2. kājinieku bataljona komandieris, pulkvežleitnants Oskars Kudlis.

Viesi no Amerikas Savienotajām Valstīm Latvijā desantēja jau pērnā gada septembrī, kad uzreiz kopā ar vietējiem karavīriem aizvadīja vienas no Latgalē vērienīgākajām militārajām mācībām – lauka taktisko vingrinājumu “Zobens 2016”. Bet tagad maršs un mācības ziemas apstākļos bija noslēdzošais posms pirms došanās atpakaļ mājup.

“Mācības “Bayonet Vanguard” mums ir tiešām kulminācijas pasākums. Pēdējās pāris nedēļas mēs trenējāmies kopā ar kājinieku brigādi. Un tās iemaņas, ko apguvām šajās nedēļās, šeit varēja pārbaudīt. Viena no galvenajām lietām ir atbilstoši lietot jūsu ekipējumu. Un mācības par audumu, pareizām drēbēm, pareizām zeķēm, cimdiem un rūpēm par sejas aizsardzību,” skaidro ASV gaisa desanta rotas komandieris kapteinis Tailers Martins.

“Neviena valsts nespēj stāties mūsdienu izaicinājumiem vienatnē. Mūsu sadarbība ir svarīga, lai uzbūvētu spēcīgāku, spējīgāku un fleksiblāku spēku,” norāda ASV vēstnieces Latvijā vietniece Šerona Hadsone-Dīna.

Šīs bija arī pirmās praktiskās mācības, kur kopā ar karavīriem piedalījās 3. Zemessardzes brigādes pārstāvji. “Galvenās lietas ir koordinācija. Tiešām, kā mēs savā starpā protam sakoordinēt. Tas ir svarīgi kaujas apstākļos. Ir svarīgi, ka tu saproti, ko otrs dara un ko no viņa sagaidīt,” stāsta 3. Zemessardzes brigādes komandieris pulkvežleitnants Ervīns Kopeika.

Nacionālie bruņotie spēki Latgalē atgriezīsies vasarā, kad notiks kārtējās lauka mācības. Arī Amerikas Savienoto Valstu karavīri ir apņēmušies regulāri piedalīties vingrinājumu apguvē visā Latvijā. Nupat Ādažu militārajā bāzē nogādāta sabiedroto bruņutehnika un rotācijas gaitā ieradās karavīri, kuri nomainīs līdz šim šeit bijušos desantniekus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt