Aculiecinieks

Aculiecinieks. Palīdzība neatliekamajai palīdzībai

Aculiecinieks

Aculiecinieks. Kara veterānu stāsti 30 gadus pēc PSRS-Afganistānas kara

Aculiecinieks. Teniss uz ledus

Latvijas tenisa zvaigznes «Arēnā Rīga» staro virs ledus

“Arēnā Rīga” sestdien un svētdien notiek Federācijas kausa pasaules otrās grupas pirmās kārtas cīņa - Latvija pret Slovākiju. Tā ir nebijusi iespēja klātienē redzēt mūsu tenisa zvaigznes Anastasiju Sevastovu un Aļonu Ostapenko. Kā arī novērtēt, cik ātri ledus arēnu var pārvērst par pasaules līmeņa tenisa laukumu. Sporta pasākumi ''Arēnā Rīga'' nav nekāds jaunums. Te ir hokeja kluba mājas, te vestas smilšu tonnas motokrosam un spēlēts basketbols. Taču Federācijas kausa spēle valstu komandām ir nebijusi pieredze.

Ledu vēl neviens nekausē

Svētdiena, deviņi no rīta

Teju nedēļu pirms mača sākuma svētdienā deviņos no rīta “Arēnā Rīga” valda liela rosība. Tehniskie darbinieki ar darba cimdiem rokās sasaucas un smejas. Nākamo stundu laikā hokeja laukuma apmales un stikli pazudīs. Un nekas vairs neliecinās par to, ka te tiek spēlēts hokejs. Ledu kausēt gan neviens netaisās. Ledus paliks, taču to apklās ar īpašu grīdu un uz tās top tenisa laukums.

"Arēnā Rīga" ledus laukums pārtop tenisa kortā 

“Arēna Rīga” mārketinga un komunikāciju vadītāja Alise Limba-Ķuzule saka, ka "ledus laikmets" arēnā iestājas jau augustā, kad tiek atklāts Latvijas Dzelzceļa kauss un sākas pirmās hokeja spēles. "Lai arī daudzi domā, ka uz koncertu ledus tiek ņemts nost, nē, ledus tur paliek visu sezonu," paskaidro Limba-Ķuzule. "Ja ir citi koncerti vai sporta notikumi, ledum uzklāj speciālu grīdu, kas absorbē aukstumu, un pāri grīdai liekam citus segumus. Tenisam, basketbolam vai paklāju koncertam.”

Ledus grīda esot pietiekami izturīga un ledu nesabojā pat tie tūkstoši, kas koncertā lec vienā rimtā. “Mums ir pašiem savs izcils ledus meistars, kurš tur rūpi un ļoti pieskata, lai mēs ledum pāri nenodarītu. Un speciālā ledus grīda to saglabā līdz nākamajai hokeja spēlei,” paskaidro Limba-Ķuzule.

Ātrais laukums

Otrdiena, dienas vidus

Otrdien tenisa laukuma ieklāšana sākusies jau septiņos no rīta. Dienas vidū laukums jau gandrīz gatavs. Arī to saliek kā milzu puzli – gabals stiprinās pie gabala. Laukums ir īrēts. Latvijas Tenisa savienības ģenerālsekretārs Kārlis Lejnieks uzsver, ka īpašs laukums ir ar atšķirīgu uzklāšanas veidu un tas ir ātrāks.

Latvijas tenisistes treniņā 

"Mūsu sadarbības partneri ir no Ungārijas, mums jau bija sadarbība uz Deivisa kausu," pastāstīja Lejnieks. "Pirmo reizi mums ir [Federācijas kausa] pasaules grupa un ir kādi standarti un lielumi, kas ir lielāki nekā pirms tam. Līdzīgi kā ar arēnas griestiem - to minimālajam augstumam bija jābūt 12 metri. Tāpat arī ar citām lietām. Tik liels laukums Latvijā pirms tam nav bijis. Jā, paralēles var vilkt ar Deivisa kausu, 2013. gadu, kad arī Ernests [Gulbis] spēlēja. Šādos pasaules mēroga notikumos ir īpašas prasības. Piemēram, ir jāceļ klāt tribīnes, jābūt speciālam nodrošinājumam, norādītiem sponsoriem.. ir savas nianses”.

Viens no būtiskākajiem aspektiem ir laukuma ātrums. Šāda veida segumu izmanto dažādos ATP un WTA turnīros, uzsver Lejnieks. Ar krāsojuma virsmu var kontrolēt, vai laukums ir ātrāks vai lēnāks, un segumu izvērtē arī starptautiski eksperti.

Ledus klātbūtne vairs nav jūtama, un ieslēgtais apgaismojums rada sajūtu, ka arēnā ir vasara. Biļetes vēl nav izpirktas, un rīkotāji rēķinās, ka aptuveni 5000 tenisa mīlētāju varētu uzmundrināt Latvijas izlasi

“Arēna ir arī labi uzsildīta. Te būs pietiekoši silts, lai varētu baudīt spēli,“ atzinīgi spēļu vietu novērtē Lejnieks. "“Arēna Rīga ir ļoti pateicīga, un no visām vietām varēs labi redzēt. Gan no sāniem, gan no priekšas laukums ir pietiekoši tuvu.”

Ģenerālsekretārs gan neatklāj laukuma īres izmaksas: “Par to runāsim tad, ka aizvadīsim pasākumu. Un saliksim [kopā] visus izdevumus. Mums svētdien pa nakti vēl jānovācas, jo pirmdien šeit jau desmitos no rīta ir hokeja treniņš. Jau tagad būvējoties, mēs domājam, kā novāksimies”.

Aļona Ostapenko cer uz lielu atbalstu

Trešdiena, deviņi rītā

Uz jaunā laukuma jau sācies treniņš. Aļona Ostapenko katru servi pavada ar izsaucienu “auuuu, auuu” un beigās smejoties vaicā vienam no komandas biedriem : “Tu dzirdēji, kā es kliedzu?” “Jā, nācu skatīties, kas tev noticis,” Smejas abi.

Aļona Ostapenko iemēģina balsi un jauno laukuma segumu 

Ostapenko sezonas sākums bija grūts. Trauma un pārāk maz laika sagatavoties sezonai.  Taču viņa ir atguvusi pašapziņu un pārtraukusi zaudējumu sēriju. Šobrīd pasaules 22. rakete atzīst, ka spēlēt mājās viņai ir ļoti saviļņojoši. “Es no 12 gadu vecuma neesmu spēlējusi Latvijā, tas ir – deviņus gadus,“ saka Aļona.

“Laukums patīk, vienīgais man ir mazliet par lēnu, bet kopumā ir labs laukums un arēna ļoti smuki izskatās,” izvērtē Latvijas otrā rakete. Aļona šeit bijusi uz koncertu un līdzīgu saviļņojumu gribētu piedzīvot arī tenisa laukumā. “Es atceros, biju uz Enrikes Iglesiasa koncertu, un te bija vairāk nekā 10 000 skatītāju. Cerams, ļoti daudzi arī atnāks un atbalstīs mūs. Man būs liels gods pārstāvēt Latviju.“

Aļonai Ostapenko netrūkst arī personisku atbalstītāju 

Pirmā atbalstītāja jau ir redzama - juriste Valentīna Barončīni ir no Itālijas un, kā pati saka, “I’m teniss addict” jeb burtiski atkarīga no tenisa.

“Es esmu šeit, lai sekotu "Fed Cup". Esmu Aļonas fane un zinu, ka viņas karjerā tas ir nozīmīgs solis," savu ieintersētību atklāj itāliete. "Tā ir pirmā reize, kad viņa var spēlēt Rīgā kā profesionāla spēlētāja, un es gribēju būt šeit. Bet es atbraucu ātrāk un esmu pirmo reizi Rīgā. Man viss patīk - pilsēta, ēdiens... Lai gan esmu itāliete, ēdiens ir fantastisks.“

Aļonas Ostapenko autogrāfs uz Latvijas karoga 

Valentīnai ir arī Latvijas karogs ar Aļonas autogrāfu, un vienmēr, kad Aļona spēlē Romā, Valentīnas rokās ir šis atribūts. “Viņai ir daudz fanu Itālijā, protams. Un viņa ir neticami jauka. Es pazīstu tenisa pasauli pietiekami labi un varu apliecināt, ka viņa ir viena no retajām spēlētājām, kas apstājas pie katra līdzjutēja, lai nobildētos un iedotu autogrāfu. Pie katra! Viņai ir fani visā pasaulē. Viņa ir īpaša," savu favorīti saliela Barončīni.

Teniss - ģimenes lieta

Kad treniņu sāk Latvijas pirmā rakete Anastasija Sevastova, laukumā dzirdama arī vācu un angļu valoda. Viņas treneris un dzīvesbiedrs ir austrietis Ronalds Šmits. Ronijs, kā viņu visi sauc, ir viens no iemesliem, kādēļ Anastasija pēc traumām pārliecinoši un spoži spējusi atgriezties tenisa elitē.

Anastasija Sevastova un Ronalds Šmits treniņā  

“Mums ir daudz tēmu, par ko runājam,” Anastasija smejas. “Protams, teniss ir pirmajā vietā. Bet mums ir arī privātā dzīve”. Un Rīgā savu privāto dzīvi abi var izbaudīt. “Man tas ir ok, ka mani uz ielas neviens neatpazīst. Varbūt tāpēc, ka neesmu sporta tērpā? Bijām uz kino, “Green Book", forša filma. Vēl gribam uz kādu labu restorānu aiziet paēst. Un bijām pastaigāties pa Vecrīgu,” abu kopīgās gaitās Rīgā ļauj ieskatīties Anastasija.

Laukums un arēna Anastasijai ļoti patīk. “Laukums ir baigi labs, man baigi patīk. Un arēna arī. Liela! Austrālijā varbūt mazliet lielāks laukums, Amerikā, tur gan, protams, laukumi ir lielāki. Bet šis priekš zāles ir diezgan liels,“ sacīja Anastasija. "Arēnā Rīga" viņa ir pirmo reizi. Uz koncertiem nav būts nekad. “Tā ir mana debija,“ pasmej Sevastova. "Protams, ka gaidāmā cīņa ir liela atbildība. Un bez kārtīga skatītāju atbalsta nu nekādi. Lūdzu, atnāciet un paskatieties, kā mēs spēlēsim!“

Pēc Federācijas kausa Anastasija uzreiz lidos uz Dohu, pēc tam uz Dubaiju, sekos turnīri Indianvelsā un Maiami Amerikā.

Nav šaubu, ka redzēt mūsu tenisa zvaigznes "Arēnā Rīga" ir nebijusi iespēja. Virs ledus ir uzliktas divas grīdas. Taču garantēt, ka tādu zvaigžņu klātbūtnē ledus nesāk kust, nevar neviens.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt