Latvijas Studentu apvienību vadīs Ilva Grigorjeva

Latvijas Studentu apvienības kongresā sestdien, 28.martā, par jauno apvienības prezidenti ar lielu balsu pārsvaru ievēlēja Ilvu Grigorjevu, kurai ir Rīgas Tehniskās universitātes studentu parlamenta vadītāja.

Sestdien, 28.martā, Latvijas Studentu apvienības kongresā vispirms tās vadība atskatījās uz pēdējā gada laikā paveikto.

Apvienības nu jau aizejošajam prezidentam Kirilam Solovjovam Latvijas Radio jautāja, kādēļ pēdējā gada laikā apvienība ir mazāk dzirdēti. Kirils Solovjovs norāda, ka lielākās pārmaiņas varbūt var likties nebūtiskas, taču tās bija organizācijas iekšienē.

"Jāsaprot tā mūsu lielā struktūra. Studenti īstenībā diemžēl ir ļoti tālu no Latvijas Studentu apvienības, jo pa vidu ir fakultātes, fakultāšu studējošo pašpārvaldes, augstskolu pašpārvaldes, pēc tam ir dome, kongress, kas ir šīs dienas pasākums, un tad esam mēs, Latvijas Studentu apvienības valde. Līdz ar to mēs ieviesām diezgan pamatīgas pārmaiņas dažādos līmeņos iekšpusē, kas nodrošina, ka labāk tiek nodota informācija no studējošajiem, ka tas, ko studenti vēlas, ir tas, ko studentu apvienība dara," skaidro Kirils Solovjovs.

Kongress arī sanāca, lai apstiprinātu studentu apvienības darbības vadlīnijas un nākamā gada budžetu. Tomēr lielākais notikums - jaunā prezidenta ievēlēšana. Pirms tas notika, starplaikā Latvijas Radio jautāja, ko studenti sagaida no jaunā Latvijas Studentu apvienības prezidenta. "Pats galvenais, lai tam cilvēkam tas patiešām interesē, ka viņam tiešām deg par to sirds. Man liekas, ja cilvēks kaut ko nedara no sirds, tad tam nav jēgas," pauda kāda studente. "Ir jārisina arī jautājums par to, ka Ministru kabinets nav pildījis solījumu katru gadu palielināt finansējumu augstākajai izglītībai. Tas ir viens no galvenajiem punktiem, kas būtu jādara nākamajam prezidentam," norādīja kāds cits studējošais. "Mēs sagaidām to, lai vairāk tiktu nodrošināta pēctecība. Tad mēs arī vēlamies, lai ar reģionālajām augstskolām tiktu stiprināta sadarbība," norādīja kongresa apmeklētāja.

Uz Latvijas Studentu apvienības prezidenta amatu bija izvirzīti divi kandidāti: apvienības pašreizējais Iekšējā virziena vadītājs Artis Ozoliņš un apvienības domniece Ilva Grigorjeva. Artis Ozoliņš šobrīd studē datorzinātnes un viņš ir vadījis Latvijas Universitāte Studentu padomi.

"Salīdzinot arī ar citām Eiropas valstīm un viņu nacionālajām apvienībām, pieredze rāda, ka citu valstu apvienības daudz plašāk vēršas pie sabiedrības ar spožām, krāsainām aktivitātēm. Iespējams, tas ir mūsu latviešu pasīvais gars, kas neuzdzen vēlmi tādu, kā citiem. Mēs esam studējošie, mēs esam jauni, radoši, mums jāliek šīs zināšanas lietā, kad tad vēl var atļauties ko traku, ja ne tikai studentijā," uzsver Artis Ozoliņš.

Savukārt Grigorjeva šobrīd vada Rīgas Tehniskās universitātes Studentu parlamentu un studē uzņēmējdarbības loģistiku.

Studenti izvēlējās Ilvu Grigorjevu. Artis Ozoliņš ieguva 62 balsis, Grigorjeva - 109 balsis.

Jau pirms šī balsojuma Ilva Grigorjeva Latvijas Radio sacīja, ka viņa kandidē, lai valsts līmenī pieņemtie lēmumi būtu pēc iespējas draudzīgi studentiem: "Tas ir tas, ko es gribu panākt, es gribu, lai Latvijas Studentu apvienība ir iekšā šajos procesos. Piemēram, augstākās izglītības finansēšana. Es gribu, lai Latvijas Studentu apvienības viedoklis tiek ņemts vērā. Jaunais finansēšanas modelis tiek balstīts uz to, kas ir nepieciešams studentiem un uz to, kas ir vēlāk nepieciešams darba tirgū."

Jautāta, vai viņas vadībā apvienība būs dzirdamāka un manāmāka, Ilva Grigorjeva norādīja: "Manāms var būt prātīgs un ar saturu un manāms var būt otrā virzienā - skaļš un bez satura. Mana reference - ja mēs esam manāmi, tad cilvēki jūt to saturu, ko mēs gribam iedot. Tad tas ir tā vērts."

Latvijas Studentu apvienības prezidents tiek vēlēts uz gadu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt