Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas padomē apstiprina Rožkalnu un Kārkli

Valdība otrdien kā Ministru kabineta (MK) virzītos kandidātus Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (LSPA) padomē apstiprināja Kasparu Rožkalnu un Daci Kārkli, informēja Izglītības un zinātnes ministrijā.

Uz divām MK virzītām augstskolas padomes locekļu vietām LSPA padomē bija pieteicies 21 kandidāts, un kandidātu atlasē augstāko vērtējumu saņēma Rožkalns un Kārkle.

Rožkalns kopš 2020. gada ir Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) direktors. Starptautisku vadības pieredzi viņš ieguvis, vadot LIAA pārstāvniecības Vācijā un Ķīnā, kur iepriekš strādājis vadošos amatos starptautiskā uzņēmumā. Rožkalnam ir profesionālais maģistra grāds uzņēmējdarbības vadībā, kuru ieguva biznesa augstskolā "Turība". Pašlaik Rožkalns studē "Riga Business School" programmā "Executive MBA", lai iegūtu vēl vienu maģistra grādu uzņēmējdarbības vadībā.

Kārkle ir absolvējusi Rīgas Ekonomikas augstskolu, kur studēja ekonomiku un uzņēmējdarbību. Padziļināta izglītība finansēs un ar tām saistītās tiesībās iegūta, pabeidzot "Chartered Financial Analyst" programmu, kā arī Rīgas Juridiskajā augstskolā maģistratūras programmu tiesībās un finansēs. Latvijas Organiskās sintēzes institūtā kā direktora vietniece finanšu, administratīvajos un juridiskajos jautājumos Kārkle strādā kopš 2004.gada. Kārkle ir Eiropas Zinātnes menedžeru un administratoru asociācijas Finanšu un pārvaldības komitejas locekle.

LSPA padomi veido pieci locekļi - Rožkalns un Kārkle, Valsts prezidenta virzītā pārstāve Sandra Rozenštoka un LSPA Senāta virzītie pārstāvji Andris Rudzītis un Daina Krauksta.

Augstskolas padome ir jauna augstskolu iekšējā pārvaldības institūcija, kas tiek veidota saskaņā ar 2021.gada jūnijā Saeimas apstiprinātajām izmaiņām Augstskolu likumā.

Augstskolas padome ir koleģiāla augstākā lēmējinstitūcija, kas atbildīga par augstskolas ilgtspējīgu attīstību, stratēģisko un finanšu uzraudzību. Padomei jānodrošina arī valsts augstskolas darbība atbilstoši tās attīstības stratēģijā noteiktajiem mērķiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt