Dienas ziņas

Skolas un bērnudārzi gatavi uzņemt ukraiņu bērnus

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Latvijas slimnīcas gatavas palīdzēt ukraiņiem

Latvijas slimnīcas gatavas palīdzēt Ukrainas kara bēgļiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Ukrainas karā cietušajiem Latvijā nodrošinās tos pašus valsts apmaksātos medicīniskos pakalpojumus, kā ikvienam Latvijas iedzīvotājam. Tikmēr Latvijas slimnīcas jau apzina savus resursus, lai varētu šo palīdzību sniegt.

Bēgļiem ir nepieciešams ne vien ēdiens, apģērbs un pajumte virs galvas, bet arī medicīniskie pakalpojumi. Latvijas slimnīcas ir gatavas palīdzību nodrošināt, bet mediķi atzīst, ka būs jāsastopas ar vairākiem izaicinājumiem.

"Protams, ja būs nepieciešams mobilizēties un strādāt intensīvāk, esam gatavi to darīt. Un esam paši sev nodefinējuši, ka esam gatavi par 20% saspringt un strādāt, lai varētu nodrošināt šo palīdzību," norādīja Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas valdes locekle Ilze Kreicberga.

Ņemot vērā, ka arī mediķi slimo un trūkst personāla, pacientu pieplūduma gadījumā ar esošo kapacitāti ir jāiztiek gan lielo pilsētu, gan reģionu slimnīcās.

"Krājumi ir, medikamenti ir, arī medicīnas personāla uz esošo apjomu mums pietiek," teica Jēkabpils reģionālās slimnīcas galvenais ārsts Georgijs Moisejevs.

"Šeit nevedīs no karadarbības zonas pa taisno cietušos, šeit jau vedīs stabilizētus pacientus, kuriem ir nepieciešama turpmāka ārstēšana, un to arī mēs darīsim," piebilda Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas valdes priekšsēdētājs Juris Lācis.

Tikmēr Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcai (RAKUS) jau ir pieredze kara rezultātā cietušo ārstēšanā – tieši traumatoloģijā un mikroķirurģijā.

"2014. gadā, kad sākās karadarbība Luhanskas un Doneckas apgabalos, mēs uzņēmām pacientus un ārstējām," stāstīja RAKUS galvenais ķirurgs Haralds Plaudis.

Šobrīd esošo gultasvietu skaits slimnīcās esot pietiekams, un atsevišķas nodaļas vai palātas bēgļiem netiks speciāli veidotas. Bērnu slimnīca ir atvērusi atsevišķu telefona līniju ukraiņu ģimenēm saziņai ar slimnīcu.

"Mēs ļoti cieši sadarbojamies ar Bērnu fondu, jo tām ģimenēm būs nepieciešams ne tikai medicīniskais pakalpojums, bet arī izmitināšanas pakalpojums, kamēr bērni ir slimnīcā," skaidroja Bērnu slimnīcas valdes locekle Zane Straume.

Atbalsts bērnu ģimenēm attieksies arī uz medikamentu iegādi, kas šobrīd nav valsts apmaksājamo sarakstā. Mediķiem izaicinājums gan varētu būt valodas barjera, ja cilvēks nerunās ne krievu, ne angļu valodā. Piemēram, Bērnu slimnīca jau apzinājusi kolēģus, kuri runā vai saprot ukraiņu valodu, risinājumi ir arī citām slimnīcām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti