Latvijas skolēniem nodrošinās 5000 viedierīces attālinātām mācībām

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Latvijā ir aptuveni 3% skolēnu, kuriem mājās nav ne datora, ne viedtālruņa ar interneta pieslēgumu, kas rada grūtības viņiem piedalīties attālināto mācību procesā, liecina Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) aptauja. Tāpēc IZM kopā ar partneriem nodrošina 5000 viedierīču Latvijas skolēniem.

IZM paziņojumā medijiem informēja - lai operatīvi risinātu problēmu saistībā ar attālinātajām mācībām ārkārtējās situācijas laikā Latvijā, ministrija uzrunāja privātos partnerus, kuri pauduši atbalstu viedierīču nodrošinājumam skolēniem attālinātā mācību procesa īstenošanai.

Mobilo pakalpojumu operators “Latvijas Mobilais telefons” (LMT) gatavs piedāvāt skolēniem 2266 viedierīces, savukārt uzņēmums “Bite Latvija” – 3000 viedierīču. Abi operatori nodrošina šīm iekārtām arī bezmaksas zvanu un interneta pieslēgumu. Arī uzņēmumi "Tele 2", "tet" un citi izrādījuši interesi iesaistīties.

IZM aicina arī citus potenciālos partnerus pieteikties līdzdalībai skolēnu attālināto mācību procesa nodrošināšanā.

“Krīzes situācija valstī ir vienlaikus sagādājusi daudzus izaicinājumus, taču tā ir devusi arī jaunas iespējas: viena no tām ir attālinātā mācību procesa uzsākšana Latvijā. Ar šo soli mēs nodrošināsim vajadzīgos instrumentus, lai kvalitatīvu izglītību nodrošinātu ikvienam Latvijas cilvēkam, jo īpaši sociāli mazāk aizsargātajām iedzīvotāju grupām. Paldies partneriem par aktīvo iesaisti šī jautājuma risināšanā,” gandarīts ministrijas parlamentārais sekretārs Reinis Znotiņš.

Vecumposmā no 1. līdz 5. klasei bērnu, kuriem nav nekādu viedierīču, ir nedaudz vairāk par 3000 jeb 3,6% no kopējā skaita, 6.-9. klasē tie ir gandrīz 2000 jeb 2,8% no kopējā skaita, bet posmā no 10. līdz 12. klasei – 361 jeb 1,22% no kopējā skolēnu skaita.

Aptaujas dati liecina, ka skolās, kurās bērnu skaits ir mazāks par 100 skolēniem, viedierīču trūkums ir procentuāli lielāks – to nav vidēji ap 4,5% skolēnu. Savukārt vidēji valstī tie ir 2,9%.

Izglītības un zinātnes ministrija aicina valdību piešķirt līdzfinansējumu šīs situācijas risināšanai.

KONTEKSTS:

Pasaulē izplatoties jaunajam koronavīrusam Covid-19, Pasaules Veselības organizācija atzina, ka saslimstība sasniegusi globālās pandēmijas līmeni. Daudzās pasaules valstīs, tostarp arī Eiropā, atcelti masu pasākumi, slēgtas skolas un citas iestādes, arī ieviesti ierobežojumi uz robežām.

Latvijā pirmoreiz Covid-19 vīruss konstatēts 2020. gada 2. martā. Ar mērķi ierobežot infekcijas izplatīšanos Latvijā 12. martā nolemts izsludināt ārkārtējo situāciju, kas būs spēkā no 13. marta līdz 14. aprīlim un kuras laikā noteikta virkne ierobežojumu, tostarp mācībām skolās jānotiek attālināti.

Viedierīces un interneta pieslēgums nav gandrīz pieciem ar pusi tūkstošiem skolēnu. Tāpat Latvijā ir astoņas skolas, kas līdz šim vispār neizmantoja digitālos mācību rīkus un e-klasi. IZM meklē risinājumus, kā nodrošināt skolēnus ar attālinātajām mācībām vajadzīgo. Būšot arī metodiskais atbalsts pedagogiem un speciāls diennakts atbalsta tālrunis.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti