Latvijas skolēni varēs paust savu viedokli digitālās Eiropas Parlamenta vēlēšanās

Arī skolēniem, kuri nav sasnieguši pilngadību un nevar piedalīties vēlēšanas, būs iespēja paust savu viedokli jau šobrīd, piedaloties digitālās Eiroparlamenta vēlēšanās projektā “Digitālās pirmsvēlēšanas - pilotprojekts Latvijas skolās!”, medijus informēja projekta vadītāja Anna Zirne-Blumberga.

Projekta mērķis ir izveidot digitālo platformu, kas jauniešos attīstītu pilsonisko līdzdalību, jo viedokli varēs izpaust ne tikai pirmsvēlēšanu laikā, bet arī turpmāk izmantot īpaši izveidoto digitālo rīku skolu iekšējo jautājumu lemšanā. Projektu finansiāli atbalsta Ziemeļvalstu Ministru padomes birojs Latvijā.

Projekta ietvaros šonedēļ notiek pieredzes apmaiņas brauciens uz Somiju, kurā līdzīgas skolēnu simulāciju vēlēšanas tiek rīkotas jau no pagājušā gadsimta deviņdesmitajiem gadiem. Brauciena laikā 6 Latvijas skolu skolotāji un skolēni, pārstāvji no “Skola 2030” un Valsts izglītības satura centra, kā arī pārstāvji no Lietuvas jauniešu organizācijām, Ziemeļvalstu Ministru padomes biroja Latvijā un organizācijas “ManaBalss” tikās ar Somijas Jaunatnes alianses pārstāvjiem, kas organizē skolēnu pirmsvēlēšanas Somijā.

Tāpat bija tikšanās arī ar Somijas Tieslietu ministrijas pārstāvjiem, kas akcentē būtisku nozīmi šādām vēlēšanām: “Skolēni, kuri jau skolas laikā būs praktizējušies vēlēt, arī nākotnē potenciāli izvēlēsies doties pie vēlēšanu urnām!”

Latvijas pārstāvji apmeklēs vienu skolu Helsinkos, kurā notiks Somijas parlamenta pirmsvēlēšanas, lai redzētu to norisi klātienē un uzzinātu gan skolotāju, gan skolēnu motivāciju piedalīties šādā pasākumā.

Ņemot vērā pēdējos datus par aktivitāti vēlēšanās, arī Latvijā ir nepieciešams runāt par pilsonisko līdzdalību jauniešu vidū, piedāvājot iespēju kritiski izvērtēt politiskos spēkus, lai arī turpmāk, kad jauniešiem būs iespēja piedalīties oficiālās vēlēšanās, viņi spētu izvērtēt informāciju un pieņemt apzinīgu lēmumu balsot, zinot, cik nozīmīga ir katra balss, paziņojumā medijiem norāda projekta vadītāja.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti