Latvijas skolām dāvina spēles Eiropas Savienības iepazīšanai

Šomēnes ikviena Latvijas izglītības iestāde saņem "VITAMĪNS ES" -  zinātkāri un izpratni rosinošas spēles, vizuālos un informatīvos materiālus par Eiropas Savienību, informē Eiropas Kustība Latvijā ģenerālsekretāre Liene Valdmane.

"VITAMĪNS ES" atvēršanas svētkos Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā vadītāja Inna Šteinbuka uzsvēra: “Hermanim Hesem pieder brīnišķīgs teiciens: "Zināšanas var izstāstīt, bet gudrību ne. To var atrast, to var izdzīvot, var ļaut, lai tā tevi nes, ar to var darīt brīnumus, bet pateikt un iemācīt to nevar."  Mūsu sagatavotais mācību materiāls Latvijas skolām ļaus skolēniem un skolotājiem zināšanas atklāt un pašiem izdzīvot, tā radot iespēju kļūt arvien gudrākiem, jo  šis ir laiks, kad vairāk kā jebkad nepieciešami gudri un kritiski domājoši cilvēki, kas paši spēj pieņemt loģiskus un pamatotus lēmumus par savu nākotni Latvijā un Eiropā.” 

"VITAMĪNS ES" mērķis ir sekmēt mūsdienīgu mācību procesu, pilnveidojot skolēnu zināšanas un izpratni par Eiropas Savienību un Latviju, stiprināt skolēnu pilsoniskuma un līdzdalības apziņu un prasmes.

Materiāli veidoti, ļaujot bērniem iepazīt un runāt par sev tuviem un interesantiem tematiem – katrs pats, daba, vide, valoda, dzīve sabiedrībā, Latvija un citas ES dalībvalstis.

Pateicoties plašajai tematikai, materiāli ir integrējami dažādos mācību priekšmetos, iesaistot bērnus aktīvā izziņas un mācību procesā, aktivizējot iepriekšējās zināšanas un veidojot kopsakarības, attīstot kritisko domāšanu un argumentēšanas prasmes, kā arī uzskatāmi atspoguļojot, ka saruna par Eiropu nenozīmē sarunu tikai par politiku, bet ietver ikvienu dzīves šķautni un katrs var atrast sev tuvāko un interesantāko ceļu, iepazīstot Eiropu. 

Valsts izglītības satura centra vadītājs Guntars Catlaks kā būtisku min: “Domājot par jauno paaudzi - tiem nākotnes Latvijas un Eiropas pilsoņiem, kuri uzsāks skolas gaitas šogad un veidos mūsu sabiedrību gadsimta vidū, vēlos uzsvērt izglītības pieaugošo lomu mainīgajā pasaulē. Viņiem nāksies dzīvot un strādāt šobrīd nezināmā ekonomikā, veidot sadarbību un valstī šobrīd nezināmos politiskos apstākļos. Tāpēc būtiskas ir vērtības, caurviju prasmes kas ļaus nepārtraukti mācīties un pilnveidot gan sevi, gan valsti, gan Eiropas Savienību. Šāda pieeja ir vispārējās izglītības jaunā satura pamats un būtība, un es ļoti augstu vērtēju izstrādātos mācību līdzekļus, kuri dos iespēju skolēniem iegūt Eiropas dimensiju mācību saturā.”

"VITAMĪNS ES" ietver materiālus sākumskolai, pamatskolai un vidusskolai (Eiropas alfabēts, mērlenta “Augu Latvijā un Eiropā”, Eiropas domino, Bingo, spēļu kārtis u.c.), metodiskos ieteikumus darbam, kā arī katra izglītības iestāde saņem Eiropas Savienības karogu.

"VITAMĪNS ES" tiek piegādāts katrai izglītības iestādei individuāli un piegāde noslēgsies 30. martā. 

"VITAMĪNS ES" ir izstrādāts ar Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā atbalstu sadarbībā ar "Eiropas kustību Latvijā".

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti