Latvijas Radio žurnālisti aicina NEPLP anulēt LTV valdes konkursa rezultātus

Latvijas Radio diskusiju raidījuma "Krustpunktā" vadītājs Aidis Tomsons pirmdien, 8. aprīlī, aicināja Nacionālo elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomi (NEPLP) atcelt Latvijas Televīzijas (LTV) valdes konkursa rezultātus un izsludināt jaunu konkursu. Šis aicinājums izteikts tiešajā ēterā, un tam pievienojušies arī citi Latvijas Radio žurnālisti.

Diskusijas par situāciju sabiedriskajā televīzijā noslēgumā Tomsons norādīja, ka veids, "kā viss notika, plus, protams, to daudzo neatbildēto jautājumu par viņa [NEPLP izvēlētā LTV vadītāja Eināra Giela] līdzšinējo darbošanos un arī notikušo konkursu, manuprāt, tiešām nepārprotami rāda vienu – Giela kungs ir demonstrējis acīmredzamu nepiemērotību izraudzītajam amatam, būt par sabiedriskās televīzijas vadītāju. Es arī daudzus gadus strādājot sabiedriskajā medijā, redzu, ka Giela kungs var būt liels risks Latvijas Televīzijas nākotnei."

Tomsons norādīja, ka pievienojas "tiem daudzajiem aicinājumiem" atcelt LTV valdes konkursa rezultātus un aicina NEPLP "nebaidīties atzīt šo kļūdīšanos, saņemt drosmi kļūdas labot, anulēt konkursu un izsludināt jaunu".

Raidījuma "Krustpunktā" vadītājs uzsvēra, ka viņš šajā aicinājumā nav viens – pirms šīs dienas raidījuma Tomsons pārējos Latvijas Radio kolēģus informējis par nodomu paust viedokli saistībā ar LTV valdes konkursu.

"Un es esmu saņēmis tādu nepārprotamu mandātu no radio kolektīva, ka šim aicinājumam pievienojas viss Latvijas Radio kolektīvs – absolūti vienots Latvijas Radio 1, daudz vēstuļu no visām struktūrvienībām, radio kanāliem. Vienots atbalsts Latvijas Radio 4, Latvijas Radio 3, pilnīgi vienots atbalsts no Latvijas Radio Ziņu dienesta."

"Cienījamie LTV kolēģi, esam ar jums. Uzstājīgi aicinām NEPLP – demonstrējiet, ka nedomājiet tikai par savu pašlepnumu vai kā tas izskatīsies. Izskatās arī tagad slikti. Atceliet šo lēmumu, parādiet, ka jums rūp kvalitatīva žurnālistika," paziņoja Tomsons.

KONTEKSTS:

Konkurss uz amatiem LTV valdē izsludināts pēc tam, kad NEPLP kā LTV valsts kapitāla daļu turētāja 2018.gada pēdējā darbadienā vienbalsīgi pieņēma lēmumu izteikt neuzticību LTV valdes priekšsēdētājam Ivaram Beltem un valdes loceklim programmu attīstības jautājumos Sergejam Ņesterovam. Belte un Ņesterovs pauda pārsteigumu par NEPLP lēmumu; to nosodīja Latvijas Žurnālistu asociācija.

No konkursā atlasītajiem pretendentiem NEPLP nolēma LTV valdes priekšsēdētāja amatā apstiprināt Eināru Gielu, bet valdes locekļa amatā digitālās attīstības un satura jautājumos – Evu Juhņēviču.

Taču konkursa rezultātus kritizēja un aicināja atcelt tā rezultātus virkne mediju organizāciju un politiskie spēki.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt