Panorāma

Panorāma

Panorāma

Karstums un negaiss

Izsludina konkursu uz LR valdi

Latvijas Radio valdi iecels uz pieciem gadiem; kandidātiem prasa maģistra grādu

Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) nolēmusi izsludināt konkursu uz Latvijas Radio valdes priekšsēdētāja un valdes locekļa finanšu jautājumos amatiem. Tā informē mediju uzrauga vadītāja Dace Ķezbere.

Jaunie valdes locekļi strādās piecus gadus pašreizējo trīs vietā. Viņiem tiek prasīta maģistra izglītība un vismaz piecu gadu pieredze vadošos amatos, kā arī vismaz divu svešvalodu zināšanas.

Līdz amatu konkursa noslēgumam par Latvijas Radio valdes locekli padome jau augusta sākumā apstiprinājusi radio finanšu direktoru Juri Gavaru. Tādas ziņas gan pagaidām neapstiprina Uzņēmumu reģistrs, kura datos nav arī informācijas par paplašināto Latvijas Radio valdi.

NEPLP vadītāja Dace Ķezbere par konkursa izsludināšanu uz Latvijas Radio valdes locekļu amatuEdgars Kupčs

Ķezbere sola, ka līdz oktobra vidum radio jaunie valdes locekļi būs atrasti. Padomē arī pieļauj, ka ar valdes priekšsēdētāja atrašanu varētu veikties raitāk nekā finansista meklējumiem.

„Jāpiesakās līdz 25. augustam, padome savu darbu [izvēloties jaunus valdes locekļus] beidz līdz 13. oktobrim,” sacīja Ķezbere.

„Es ļoti ceru, ka nebūs jātaisa atkārtota pieteikšanās, lai gan arī tāda iespēja ir pastāvējusi. Prasības [kandidātiem]: valsts valodas un vismaz divu svešvalodu zināšanas, no kurām viena ir ES oficiālā valoda. Augstākā izglītība: maģistra grāds vadības zinātnes vai citās zinātnēs, valdes loceklim finanšu jautājumos ir jābūt maģistra grādam finansēs, ekonomikā vai vadības zinātnēs. Vismaz piecu gadu ilga pieredze vadošā amatā plašsaziņas līdzekļu jomā vai vidējās vai lielas kapitālsabiedrības valdes vai padomes locekļa amatā, organizācijas vai iestādes vadītāja vai vadītāja vietnieka amatā, kas nodrošina iemaņas valdes locekļa amatā. Tāpat ir jābūt nevainojamai reputācijai un citām prasmēm,” pauda Ķezbere.

Konkursa komisijas vadītājs būs NEPLP priekšsēdētāja vietnieks Ivars Āboliņš, tajā strādās arī NEPLP locekļi Patriks Grīva un Gunta Līdaka, kā arī Pārresoru koordinācijas centra pārstāvis Vladislavs Vesperis un eksperti – biedrības “Par legālu saturu” izpilddirektore, NEPLP Sabiedriskās konsultatīvās padomes priekšsēdētāja Dace Kotzeva un Baltijas Korporatīvās pārvaldības institūta Latvijas pārstāvniecības vadītājs Andris Grafs. 

Tā kā amata konkursā kandidātu vārdus saistošie noteikumi par kapitālsabiedrībām sargās līdz pat pēdējam brīdim,

radio kolektīvam nebūs iespēja iepazīt savus nākamos priekšniekus izvēles procesā.

Jau ziņots, ka šī gada martā NEPLP izteica neuzticību LR valdes loceklim Uldim Lavrinovičam un valdes priekšsēdētājam Aldim Pauliņam. Savukārt valdes loceklei satura jautājumos Sigitai Roķei tika dots divu mēnešu pārbaudes laiks, lai pierādītu sevi. Maijā NEPLP nolēma ļaut LR valdes loceklei Roķei turpināt darbu kā vienīgajai radio valdes loceklei.

“Mēs Sigitai uzticējāmies jau pavasarī un redzam, ka savu iespēju robežās [viņa] turpina strādāt un dara visu to labāko. Bet tieši pārvaldība finanšu jautājumos,  valdes priekšsēdētāja ietvaros vienam nav iespējams [visu paveikt], viņa ieņēma pozīciju satura jautājumā. Ir daudz būtisku organizācijas pārvaldības elementu, tieši tāpēc aicinām pieteikties spēcīgus cilvēkus, pierādīt sevi tik būtiskā organizācijā kā Latvijas Radio,” saka NEPLP loceklis, konkursa komisijas loceklis Patriks Grīva.

Taču jau jūlijā, samilstot virknei nesaskaņu starp LR un NEPLP, LR kolektīvs izteica neuzticību padomes priekšsēdētājas vietniekam Āboliņam, kas ir LR pārraugs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti