Latvijas Radio valdē ievēlē Unu Klapkalni, Ievu Aili un Māri Gulmani

Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (SEPLP) ievēlēja Unu Klapkalni par Latvijas Radio (LR) valdes priekšsēdētāju, Ievu Aili par valdes locekli programmu un pakalpojumu attīstības jautājumos un Māri Gulmani par valdes locekli finanšu pārvaldības jautājumos, informēja SEPLP.

Una Klapkalne ir Latvijas Radio valdes priekšsēdētāja kopš 2017. gada oktobra.

Ieva Aile ir pašreizējā Latvijas Radio Komunikācijas un multimediju daļas vadītāja. Aile jaunos pienākumus sāks pildīt pēc tam, kad 2023. gada 8. janvārī būs beidzies pašreizējās Latvijas Radio valdes locekles Sanitas Dikas-Bokmelderes pilnvaru termiņš.

Savukārt Māris Gulmanis ir līdzīpašnieks SIA "MLG Services", kas specializējas finanšu vadības un grāmatvedības pakalpojumu sniegšanā. Iepriekš viņš strādājis par būvniecības jomā darbojošās SIA "XTM" izpilddirektoru, kā arī bijis SIA "Lattelecom BPO" valdes loceklis un finanšu vadītājs.

"Ir labi, ka nākamajā LR valdē būs apvienoti gan paša radio līdz šim paveiktais un vadības pēctecība, gan jauna pieredze no citu nozaru finanšu pārvaldības. Labas zināšanas par konkrēto jomu un daudzpusīga pieeja sarežģītu jautājumu risināšanā būs izšķiroši svarīgas, turpinot Latvijas Radio attīstību," paziņojumā medijiem norādīja SEPLP priekšsēdētājs Jānis Siksnis.

Padomes lēmums pieņemts, izskatot Latvijas Radio valdes locekļu konkursa kandidātu atlases nominācijas komisijas protokollēmumu.

Latvijas Radio valdes konkursa nominācijas komisiju vadīja SEPLP priekšsēdētājs Jānis Siksnis, tās sastāvā bija SEPLP locekļi, Pārresoru koordinācijas centra, Baltijas korporatīvās pārvaldības institūta, Baltijas Mediju izcilības centra un Latvijas Mediju ētikas padomes pārstāvji, kuri darbojas ar balsstiesībām, kā arī Latvijas Žurnālistu asociācijas un LR arodbiedrības pārstāvji ar novērotāju un padomdevēju tiesībām.

Konkursā kopumā tika saņemti 29 pieteikumi. Konkurss tika organizēts trijās kārtās, vērtējot kandidātu zināšanas un pieredzi par plašsaziņas līdzekļu nozari un kapitālsabiedrību korporatīvo pārvaldību.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti