Latvijas Radio piedāvā vispasaules diktātu latgaliski

Sestdien, 7.oktobrī, kad notiks III pasaules diktāts latviešu valodā, Latvijas Radio Latgales studijas veidotais raidījums “Kolnasāta” piedāvā ikvienam pārbaudīt latgaliešu rakstu valodas zināšanas.

Diktāts latgaliešu valodā skanēs sestdien, 7.oktobrī, plkst. 18.15 Latvijas Radio 1 latgaliskā raidījumā “Kolnasāta”.

Diktātu Latvijas Radio 1 lasīs jaunatnes lietu speciāliste Leila Rasima, un tas būs fragments no latgaliešu literātes Ilzes Spergas grāmatas “Dzeiveiba”. Uzrakstīto tekstu pēcāk katrs pats varēs pārbaudīt Latgaliešu kultūras ziņu portālā lakuga.lv.

Diktāta teksts sastādīts, ievērojot Valsts valodas centra 2007.gadā apstiprinātos Latgaliešu rakstības noteikumus.

Iedvesmojoties no pasaules diktāta latviešu valodā, ideja par diktātu latgaliešu rakstu valodā radusies raidījuma “Kolnasāta” producentei Vinetai Vilcānei. “Šobrīd daudz tiek darīts latgaliešu valodas saglabāšanā un attīstīšanā. Latgaliešu valoda ir daļa no latviešu valodas, kas ir ne mazāk vērtīgāka un skanīgāka par latviešu literāro valodu. Valoda ir dzīva ne tikai runā, bet arī rakstos. Neskatoties uz to, ka iespējas apgūt latgaliešu rakstu valodu ir ierobežotas un daudzi to nav mācījušies skolā vai arī ir apguvuši pašmācības ceļā, cilvēki nekautrējas tajā rakstīt, jo īpaši jaunākā paaudze.

Tas ir tikai laika jautājums, kad pareizi latgaliski rakstošo cilvēku skaits pieaugs.

Uz to tiecoties un gūstot stimulu zināšanu uzlabošanai, aicinām pārbaudīt esošās latgaliešu rakstu valodas zināšanas, uzrakstot diktātu latgaliski. Diktāts latgaliski radio ēterā skanēs pirmo reizi,'' norāda Vilcāne.

Latgaliešu rakstu valoda ir vēsturisks latviešu valodas paveids. Mūsdienās ikdienas saziņā latgaliešu valodu lieto aptuveni 8% Latvijas iedzīvotāju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti