Rīta intervija

Intervija ar Latvijas Žurnālistu asociācijas valdes priekšsēdētāju Ritu Rudušu

Rīta intervija

ANO bēgļu aģentūras pārstāve Pia Pritz Phiri par migrāciju un ES bēgļu politiku

LR jaunā valdes priekšsēdētāja Una Klapkalne par nākotnes plāniem

Latvijas Radio jaunās vadītājas pirmie darbi – algu reforma un budžeta izstrāde

Pirmie darbi Latvijas Radio (LR) vadībā būs sabiedriskā medija darba samaksas sistēmas pilnveide, nākamā gada budžeta izstrāde un tikšanās ar darbiniekiem. To intervijā LR raidījumā "Labrīt" atzina LR jaunā valdes priekšsēdētāja Una Klapkalne.

LR jaunā vadītāja vispirms iecerējusi tikties ar medija darbiniekiem. Nākamie primāri veicamie darbi, ņemot vērā Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) norādes, ir LR nākamā gada budžeta izstrāde un darba sistēmas pilnveide, lai Saeimas papildus piešķirtie resursi tiktu izmantoti racionāli un caurskatāmi.

Jautāta, vai iecerētā algu reforma nozīmē algu pieaugumu LR, Klapkalne sacīja:

"Parasti, ja veic darba samaksas sistēmas reformu, tad viens no tādiem pirmajiem postulātiem ir nepasliktināt esošo situāciju. Tas ir primārais, no kā parasti iziet jebkura darba samaksas reforma.

Protams, nevaru atbildēt, kāda tā ir šobrīd, jo neesmu redzējusi nevienu ciparu."

Kā norādīja Klapkalne, no līdz šim izskanējušās informācijas noprotams, ka atšķirības starp lielajām un mazajām algām LR esot visai būtiskas. "Tas vienkārši ir jāsaliek uz papīra un jāsaprot, kā tas īsti ir, kā tas izskatās," teica Klapkalne, uzsverot, ka algu sistēmai ir jābūt skaidrai un saprotamai.

Jautāta par LR sadarbības līgumiem jeb tā sauktajiem sponsorlīgumiem, ko NEPLP uzskata par satura tirgošanu, Klapkalne norādīja, ka ar NEPLP par šo jautājumu "dziļāk" nav runāts. Par šiem sadarbības līgumiem pagaidām ir grūti spriest, jo tie vispirms ir jāredz.

"Ceru iepazīties ar juridisko bāzi, kas ir šeit Latvijas Radio, jo šobrīd man bijusi iespēja spriest tikai pēc publiski pieejamās informācijas un ar to nav gana," teica Klapkalne, norādot – galvenais, lai šāda veida sadarbība par satura veidošanu būtu saprotama un pieņemama.

Pēc Klapkalnes sacītā, vēl viens LR darāmais darbs ir sabiedriskā medija stratēģijas izstrāde, nosakot, kādos virzienos LR būtu jāattīstās, kā tas būtu jādara un kā līdz ar to palielināt LR auditoriju un ietekmi. 

"Manuprāt, kopīgiem spēkiem var izdomāt daudzas labas un interesantas lietas, arī jaunas lietas," piebilda LR jaunā vadītāja.

Jau ziņots, ka NEPLP pirmdien LR valdes priekšsēdētājas amatā iecēla bijušo aģentūras LETA valdes priekšsēdētāju Klapkalni, savukārt par valdes locekli finanšu vadības jautājumos kļuvusi SIA “Skonto Reklāma” administratīvās struktūrvienības vadītāja Mārīte Tukiša.

Par LR atbildīgais NEPLP loceklis Ivars Āboliņš norādīja, ka darbinieku atalgojuma sistēma LR jaunajai valdei jāreformē trīs mēnešu laikā. Tāpat padome sagaida izmaiņas arī "sponsorlīgumu" praksē. "Savukārt visos pārējos jautājumos Latvijas Radio valdei ir pilna rīcības brīvība," sacīja Āboliņš.

Tāpat vēstīts, ka šā gada martā NEPLP izteica neuzticību Latvijas Radio valdes loceklim Uldim Lavrinovičam un valdes priekšsēdētājam Aldim Pauliņam.

Savukārt valdes loceklei satura jautājumos Sigita Roķei tika dots divu mēnešu pārbaudes laiks, lai pierādītu sevi. Maijā NEPLP nolēma ļaut Roķei turpināt darbu kā vienīgajai radio valdes loceklei, bet vēlāk nolēma izsludināt konkursu uz papildu divām valdes locekļa vietām. Pagājušajā nedēļā NEPLP izteica neuzticību Roķei. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt