Latvijas Radio dāvina enciklopēdijas «Latvija» šķirkļu audio versijas LNB simtgadē

Latvijas Radio Latvijas Nacionālajai bibliotēkai (LNB) simtgadē dāvina 1000 minūtes Nacionālās enciklopēdijas „Latvija” šķirkļu audioierakstu, lai papildinātu vērtīgo bibliotēkas krājumu un ļautu enciklopēdijas zinības lietot arī cilvēkiem ar redzes traucējumiem un citām lasīšanas grūtībām. Kultūras, komunikācijas un sporta sadaļu šķirkļus brīvprātīgi ierunājuši 35 radio programmu vadītāji un darbinieki.

Šķirkļu audio versijas jau tuvākajā laikā ikvienam būs pieejamas LNB "SoundCloud" vietnē, kā arī klausāmas LNB Audiovizuālajā lasītavā. Savukārt 31. augustā, LNB simtgades svinību laikā, ieraksti visas dienas garumā būs dzirdami Uzziņu un informācijas centra lasītavā (M stāvā).

„Mums ir liels gods būt daļai no Latvijas Nacionālās bibliotēkas audio krājuma veidotājiem. Entuziasms un aizrautība ar sabiedriskā labuma projektiem ir ikdiena gan LNB, gan arī pie mums, Radiomājā. Tāpēc bibliotēkas simtgadē vēlam nezūdošu darba sparu un patiesu gandarījumu par sabiedrības garīgās un intelektuālās attīstības veicināšanu!" saka Latvijas Radio valdes priekšsēdētāja Una Klapkalne.

Viņa gan norāda, ka enciklopēdijas šķirkļu audio ieraksti ne tuvu nelīdzinās režisoru iestudētām radio lugām vai audio grāmatām, bet viņa cer, ka enciklopēdijas faktu un gada skaitļu piesātinātais materiāls radio diktoru un ētera personību labi nostādītajās balsīs būs lielisks izziņas avots.

Satura ziņā apjomīgāko šķirkļi vienas stundas un 22 minūšu garumā par Latviešu literatūru ierunājis Latvijas Radio ziņu redaktors Ģirts Auzāns. “Viegli negāja, mēle piekusa – tas ir viens no apjomīgākajiem tekstiem, ko jelkad nācies ierunāt,” pēc ieraksta veikšanas ar smaidu atzina Auzāns.

Tāpat vairāk nekā stundas garumā būs dzirdams leģendārās diktores un Radioteātra vadītājas Māras Eglītes lasījums par Teātri Latvijā, kā arī Latvijas Radio 3 – Klasika programmu vadītājas Intas Pīrāgas lasījums par Vispārējiem latviešu dziesmu un deju svētkiem. Tāpat enciklopēdijas šķirkļu ierunāšanā piedalījās Ziņu dienesta, Latvijas Radio 1, Latvijas Radio 2, Latvijas Radio 3 – Klasika un pieci.lv strādājošie. Šķirkli par Radio Latvijā ielasījusi Latvijas Radio valdes locekle Sanita Dika-Bokmeldere, savukārt valdes priekšsēdētājas Unas Klapkalnes balsī būs dzirdams stāsts par Foto un ziņu aģentūrām Latvijā.

Una Klapkalne

Audio enciklopēdijas versijas veidošana ir Latvijas Nacionālās bibliotēkas iniciatīva, uzrunājot Latvijas Radio līdzdarboties brīvprātīgā projekta īstenošanā. Latvijas Radio pārziņā bija enciklopēdijas sadaļas par kultūru, komunikāciju un sportu, kurām ierunāti 42 dažādi šķirkļi gandrīz 1000 minūšu jeb vairāk nekā 16 stundu apjomā. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt