Latvijas Radio: Budžeta cirpšana vājinās sabiedrisko mediju pozīcijas informatīvajā telpā

Pašreizējais Finanšu ministrijas piedāvājums, saskaņā ar kuru nākamgad, salīdzinot ar šo gadu, finansējumu Latvijas Radio plānots samazināt par pusmiljonu eiro, vājinās sabiedriskā radio pozīcijas informatīvajā telpā un šo vietu “nekavējoties aizņems citi saturi”, piektdien intervijā Latvijas Radio raidījuma “Labrīt” pauda radio valdes loceklis Aldis Pauliņš.

Viņš atgādināja, ka sākotnēji bija plānots nesamazināt finansējumu neatkarīgajām institūcijām, taču pašreizējais piedāvājums liecina, ka, salīdzinot ar šo gadu, finansējumu plānot samazināt par pusmiljonu eiro, bet, salīdzinot ar 2014.gadu, – par 800 000 eiro.  

Jau šogad radio strādā ar samazināto valsts dotāciju un faktiski nodrošina savu darbību daļēji uz pagājušā gada ieņēmumu rēķina, jo pagājušā gadā notikušās parlamenta vēlēšanas palielināja reklāmas ieņēmumus. Šo gadu radio acīmredzami pabeigs ar zaudējumiem, atzina Pauliņš.

Ja arī nākamgad valsts dotācija saruks, radio nevarēs samazināt telpas vai izslēgt kādus raidītājus un mazāk raidīt, un finansējuma samazinājums “gulsies uz redakciju pleciem” – tas nozīmēs kādu raidījumu apjoma vai skaita samazinājumu, nevarēs īstenot arī jaunas iniciatīvas.

Pauliņš pauda cerību, ka valdība vēl izvērtēs ieceri mazināt finansējumu sabiedriskajiem medijiem.    

Ja sabiedriskie mediji samazinās satura apjomu, tas vājinās to pozīcijas informatīvajā telpā, un šo vietu nekavējoties aizņems citi saturi, savas intereses ir austrumu pusē, arī Rietumu masu kultūras saturs ienāk un konkurē par iedzīvotāju uzmanību un laiku, norādīja Pauliņš.

Viņš atzina, ka finansējuma samazināšanas dēļ būs zināmas neskaidrības arī par radio iespējām atspoguļot olimpiādi, kas notiks 2017.gadā, jo par licenci būs jāsāk maksāt jau nākamgad.  

Jau ziņots, ka papildu pieprasījumi Latvijas Radio bāzes finansējumam noraidīti un jauno iniciatīvu finansējumam nav atbalsta, kas 2016.gadā nozīmētu Latvijas Radio finansējuma apjoma sarukumu par 7%, salīdzinot ar 2015.gadu.  Iepriekšējos gados Latvijas Radio pieejamā valsts budžeta dotācija ir veidojusies no divām daļām – no bāzes finansējuma un papildu piešķīrumiem vienreizējo pasākumu finansēšanai. Abas šīs daļas vienādā mērā tikušas izmantotas Latvijas Radio satura veidošanai un infrastruktūras uzturēšanai sabiedriskajā pasūtījumā noteiktajā apmērā.

Latvijas Radio ir lūdzis Ministru kabinetu ņemt vērā šos apsvērumus un Latvijas Radio viedokli, veidojot un lemjot par 2016.gada valsts budžetu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti