Dienas ziņas

"Latgales bekons" turpinās dzīvnieku likvidācija

Dienas ziņas

Brīdina par zilo graudiņu bīstamību

Raunā notiek Latvijas Puķu draugu saiets

Latvijas puķu draugi šogad pulcējas Raunā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Pirms 40 gadiem tas bija pasākums 20 cilvēkiem, kur nākt ar saviem pīrāgu kurvīšiem, bet tagad tie ir lieli svētki ar aptuveni 2000 cilvēku. Tā par ikgadējo Latvijas Puķu draugu saietu saka tā krusttēvs un rīkotājs Aivars Irbe. Puķu draugu saiets norisinās jau 40.gadu un ikreiz jaunā vietā, šoreiz tā ir Rauna.

Sešos Raunas puses dārzos šoreiz ir vairāk viesu nekā jebkad. Ik pēc noteikta laika 200 puķu draugi izkāpj no autobusiem un dodas dārzu apskatīt, pēc tam dodas uz nākamo dārzu. Un tā dienas laikā arī Jurgenu dārzā paviesojušies 1600 cilvēku. Ikdienā tur saimnieko ģimene trīs paaudzēs un dažu pienākumu izpildē viņi viens otru arī nevar aizstāt.

Arī mājas saimniece ir viena no puķu draugiem un šajā reizē kuplajā viesu skaitā atpazīst arī ļaudis, ar ko iepriekšējos gados apskatīt dārzus citviet Latvijā devusies kopā.

Sākums puķu draugu saietam meklējams Saldus novada Nīgrandē, kur Dzidra Smiltniece rīkojusi šādas tikšanās kopā ar sev zināmiem cilvēkiem. Nu 40.Latvijas Puķu draugu saiets notiek Raunā, un puķu draugi novērtē ne tikai privātos dārzus, bet arī šīs puses dabas vērtības un paveikto visā ciematā.

"Agrāk audzēja cukurbietes, bet tagad, padomājiet, – skaistie daiļdārzi, kur ir koki, krūmi, ziedi. (..) Tur ir jābūt tādam ļoti skaistam iekšējam skaistumam, lai to visu saliktu kopā," sprieda dārzkope Monika Lulla no Stopiņu novada.

Dārzkopības entuziasti teic, ka daudzas idejas no lielajiem dārziem mēģina pārnest uz maziem piemājas pagalmiem, tādiem, kāds ir Gabrānu ģimenes dārzs. Savukārt vienu no lielākajiem dārziem puķu draugi dodas apskatīt pie Lodziņu ģimenes, kuru aizraušanās jau pārtapusi vairāk nekā 1000 augu kolekcijā.

"Sākām veidot katram ģimenes loceklim to savu daļiņu un beigās aizrāvāmies. Un tad, kad tu redzi citu šķirni, tad dikti gribas to arī. Mēs jau esam atkarīgi," atzina raunēnieši Ilva un Jānis Lodziņi.

Dārzs ir sadalīts četrās sfērās – uguns zīmē sārtie košumkrūmi, ūdens zīmē dīķis, gaisu raksturo saimnieces iemīļotās hortenzijas, bet zemi saimnieka aizraušanās ar mežu. Un ir cerība, ka šī dārza iekopšanā jau profesionālas metodes ieviesīs meita Madara, kura dārzkopību izvēlējusies par savu nākotnes profesiju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti