Panorāma

Mēra agresivitāti internetā

Panorāma

Atklāj Latvijas prezidentūru ES padomē (Bērziņš, Tusks)

Latvija gatavojas Eiropas prezidentūras atklāšanai

Latvijas prezidentūras ES Padomē pasākumi: rīdziniekiem neērtības būs, bet tā nebūšot elle

Neērtības būs, bet tā nebūšot elle, tā rīdziniekus mierina amatpersonas pirms gaidāmajiem satiksmes ierobežojumiem saistībā ar Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē pasākumiem. 

Paaugstinātā gatavībā patlaban strādā arī Latvijas policija un drošības dienesti - Rīgā tiksies visu 28 dalībvalstu pārstāvji - gan komisāri, gan arī Eiropas Komisijas un Eiropas Padomes vadītāji.

Liela daļa dalībnieku Rīgas lidostā tiek sagaidīti jau trešdien vakarā, bet Eiropas amatpersonu uzturēšanās Rīgā būs saistīta ar vairākām neērtībām, to skaitā arī satiksmes ierobežojumiem.

Nodrošināt, lai viss iecerētais būtu sagatavots, noritētu un arī izdotos tā, lai neko nesabojā varbūtējas provokācijas, ir drošības dienestu galvenais uzdevums. Bet paralēli esot arī domāts, lai prezidentūru nepārvērstu par murgu autobraucējiem.

„Mēs plānojam gan maršrutus, gan iekļūšanu ēkās, kur uzturēsies šīs amatpersonas pēc iespējas tā, lai tas mazāk traucētu Rīgas iedzīvotājiem un viesiem. Lai neskartu galvenās transporta artērijas un tiltus,” solīja Drošības policijas priekšnieka vietnieks Juris Leitietis.

Īslaicīgi uz dažām minūtēm transporta un gājēju satiksme var tikt slēgta vai ierobežota dažos posmos Pils ielā, Mūkusalas, Elizabetes, Grēcinieku, Audēju ielās un Aspazijas bulvārī, kā arī Silnieku, Upesgrīvas, Dauguļu, Mežotnes, Vācieša ielu krustojumos ar Kantora ielu. Un Tēriņu, Altonavas, Brīvzemnieka un Vienības gatves posmos. 

Stāvēšanas aizliegumi ceturtdien un piektdien būs dažos posmos Elizabetes ielā, arī Barona ielā, piektdien un sestdien arī Reimersa ielā, bet līdz pat 1.jūlijam  Vācieša ielā no Altonavas līdz Brīvzemnieka ielai un Brīvzemnieka ielā no Vācieša ielas līdz Vienības gatvei.

Tuvākajās divās dienās visu dienu gājēju kustība slēgta pie Nacionālās bibliotēkas. Precīzākas ziņas par to Iekšlietu ministrijas, kā arī  prezidentūras un Rīgas domes mājas lapās.

Būtiskas izmaiņas skars arī galveno prezidentūras mītni – Nacionālo bibliotēku. Ceturtdien un piektdien bibliotēka būs apmeklētājiem slēgta.

Bibliotēkas vadība gan mierina – lai arī turpmāko pusgadu apmeklētājiem būs jānāk pa dienesta durvīm. Tomēr absolūti viss grāmatu krājums būs pieejams un par izmaiņām darba kārtībā laikus paziņots.

„Mēs esam izvietojuši informāciju visos iespējamos medijos. Arī mūsu mājas lapā ir informācija, sniedzam informāciju mūsu lasītājiem individuāli, rakstiski, dažādos formātos.

Bibliotēka darbosies augšējos stāvos, kamēr lejā notiks prezidentūras pasākumi,” skaidroja Nacionālās bibliotēkas izpilddirektore Dzintra Mukāne.

Lai arī pēdējie priekšdarbi viesu sagaidīšanai vēl trešdien tika veikti, viss esot izdarīts ar lielu atbildību un labi, uzskata Ārlietu ministrijā.

„Rītdien ir tas simboliskais, ceremoniālais brīdis, kurā Latvijas Valsts prezidents, Latvijas Ministru prezidente, Eiropas Padomes prezidents un Eiropas Komisijas prezidents  atklās prezidentūru, un tad jau arī sāksies ministru līmeņa sanāksmes,” stāstīja ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičš („Vienotība”).

„Rīts sāksies ar to, ka komisāri kopā ar sabiedrības pārstāvjiem, nevalstiskām organizācijām, akadēmiskajiem spēkiem un arī Saeimas deputātiem diskutēs sešās atsevišķās grupās. Runās par Eiropas plāniem visdažādākajās jomās - tostarp investīcijām plāniem, enerģētiku, ārpolitiku,” stāstīja Latvijas prezidentūras sekretariāta vadītāja Linda Jākobsone.

 Ārlietu ministrs jau iepriekš atvainojas par neērtībām iedzīvotājiem, bet aicina ņemt vērā, ka tās ir drošības labad un īslaicīgas.

„Domāju, ka tie, kas tagad satraucas, ka  nākamie seši mēneši pārvērtīsies par tādu absolūtu mazu, bet tomēr elli, tad tiem nav taisnība!” sacīja ministrs..

Bet kā zināma kompensācija visiem šeit no Nacionālās Operas rītvakar tiek piedāvāts prezidentūras svinīgās atklāšanas pasākums. Ikviens, kurš vēlas, to varēs noskatīties   LTV  vai noklausīties Radio ,,Klasikā,,. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti