Panorāma

R.Kozlovskis piekritis kandidēt uz LFF prezidenta amatu

Panorāma

ZZS un NA iesniedz sarakstus

Latvijas politiķi uz Krimu nedosies

Latvijas politiķi noliedz ieceri doties uz Krievijas rīkoto forumu Krimā

Krimā sācies starptautiskais Jaltas ekonomikas forums. Pretēji Krimas tatāru pasaules kongresa prezidenta Refata Čubarova paustajām bažām neviens no viņa minētajiem Latvijas politiķiem tajā nepiedalās.

Jaltas ekonomikas forums Krievijas kontrolētajā Krimā notiek jau trešo gadu. Tā mājaslapā publicēta informācija, ka pērn forumu apmeklējuši vairāk nekā tūkstoš dalībnieku, tostarp dažādu valstu politiķi. Vizītes laikā Latvijā Čubarovs norādīja, ka pēc viņa rīcībā esošas informācijas dalībai forumā reģistrēti arī trīs Latvijas politiķi – Saeimas deputāti Jūlija Stepaņenko un Jānis Urbanovičs no “Saskaņas”, kā arī eiroparlamentāriete Iveta Grigule.

Minētie politiķi paši kategoriski noliedz, ka būtu plānojuši forumā piedalīties.

“Ir reta nedēļa, kad es kādu ielūgumu uz kādu pasākumu nesaņemu. Man jājautā, kur tas ir palicis. Iespējams, frakcijas birojā kaut kur mētājas, es neizslēdzu. Es mēģināju to atrast, bet man neizdevās, bet es vienalga nebūtu braucis uz šo problēmzonu,” saka Urbanovičs.

“Žurnālisti vadījās no kaut kādiem nepārbaudītiem avotiem, un šī informācija ir absolūti nepatiesa,” saka Stepaņenko. Viņa gan atsakās atbildēt uz jautājumu, vai viņai bijis piedāvājums apmeklēt Krimu.

Arī Ārlietu ministrija apstiprina, ka pēc Čubarova paziņojuma sazinājušies ar abiem Saeimas deputātiem un saņēmuši apstiprinājumu, ka viņi uz Krimu doties negrasās.

Eiroparlamenta deputātu rīcību gan ministrija nekontrolē, bet arī Iveta Grigule kategoriski noliedz, ka grasījusies piedalīties Jaltas forumā: “Šī informācija ir klaji nepatiesa, man nekad nav bijis šāda nodoma, un par to uzzināju tikai ar preses starpniecību.”

Ziņots, ka Čubarovs šonedēļ sarunā ar Saeimas deputātiem vērsa uzmanību uz viņa rīcībā esošu informāciju par Stepaņenko, Urbanoviča un Grigules reģistrāciju Jaltas forumam, aicinot Latviju šīs ziņas pārbaudīt, lai nedotu iespēju mūsu politiķu vārdus izmantot Krievijas politikas realizēšanai.

Ukrainas vēstniecība no Čubarova paustā neatkāpjas, norādot uz kādu avotu, kas apstiprinot trīs Latvijas politiķu reģistrāciju forumam. Vēstniecībā pauda nožēlu, ka Latvijas pārstāvju vārdi tur piesaukti bez politiķu pašu ziņas, kā arī prieku, ka viņi uz Krimu doties nav plānojuši. Informācijas avotu  vēstniecība neatklāja.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti