Latvijas pilsonis Māris, visticamāk, gājis bojā Tuvējos Austrumos islāmistu kaujinieku rindās

Latvijas pilsonis Māris Ahmeds Bergholds tika ievainots Sīrijā, un tās ir pēdējās precīzās ziņas par viņu. Viņa māte jau divus gadus nav saņēmusi nekādu vēsti no dēla. Daži līdzgaitnieki viņu dēvē par šahīdu jeb cilvēku, kas atdeva dzīvību svētā cīņā, bet Latvijas specdienesti pieļauj, ka viņš pievienojies kādam kaujinieku grupējumam un gājis bojā,  vēsta LTV raidījums “Ličnoje delo”. 

Medijos Māra Ahmeda Bergholda vārds pirmo reizi izskanēja  2003.gadā, kad toreizējo Latvijas Universitātes socioloģijas studentu ieraudzīja Rīgas lidostā oranžajās cietumnieka drebēs – viņu atbrīvoja no ASV cietuma Irākā. 2003.gadā viņš arī  paziņoja, ka Amerikai, ja tā vēlas cīnīties ar terorismu, “no pirmajām desmit raķetēm divas būtu jānosūta uz Balto namu Vašingtonā”.

2012.gadā laista klajā viņa grāmata  “Islāms iztulkots latviski”, bet pēc grāmatas publikācijas tās autors vairs publikā neparādījās.  

Bet drīz pēc grāmatas iznākšanas Islāma kultūras centra pārstāvis Oļegs Petrovs mājaslapā parislamu.lv ierakstīja: “Oficiāli kopš 2012. gada vasaras Ahmeds ir pazudis bez vēsts. Pēc neapstiprinātas informācijas, viņš ir izgājis Dieva ceļā Tuvajos Austrumos, kur visdrīzāk ir kļuvis par pirmo Latvijas šahīdu, inšaAllāh.”

Māra Ahmeda māte Regīna joprojām gaida vēstis no dēla.  Viņa LTV7 stāstīja, ka 2008.gadā viņš devies uz Sudānu, lai mācītos arābu valodu, bet pēc pusotra gada mācības pametis un mēģinājis uzsākt savu biznesu Hartumā, taču tas nav izdevies.

Tāpat Māris gribējis apprecēties, taču nesanāca – te nepatika līgavas radiniekiem, te viņu neapmierināja piedāvātā līgava. Bet 2011.gadā kontakti ar viņu pazuda pavisam.  

“Pēdējās ziņas no viņa bija, ka viņš man rakstīja pēc kādas kaujas Sīrijā. Rakstīja, ka ievainots rokā. Un ka atrodas vietā, kas saistīta ar kaujas darbību Sīrijā. Vēl pusgadu saņēmu ziņas no turienes. Bet tagad oktobrī būs jau divi gadi, kopš man nav nekādu ziņu no viņa,” LTV7 pastāstīja Regīna Bergholde.

Māte aizvien netic dēl bojāejai. Bet musulmaņu kopienas pārstāvis Roberts Klimovičs domā citādi – viņš uzskata, ka  Māris Ahmeds ir miris.

“Cik man zināms, cilvēks, par kuru jūs jautājāt, miris Irākā cietumā. Saskaņā ar to informāciju, kas man ir. Neko vairāk es nezinu,” atzina Klimovičs.

Latvijas Ārlietu ministrijai  nekas nav zināms par šī Latvijas pilsoņa liktenī. Savukārt Drošības policijā sliecas domāt, ka Māris Ahmeds ir gājis bojā.  

“Mūsu rīcībā esošā informācija liecina, ka minētā persona devusies uz vienu no konflikta reģioniem, lai, visticamāk, pievienotos vienam no islāmistu bruņotajiem grupējumiem,” LTV7 atbildēja specdienests.  

Drošības policijai nav oficiāl apstiprinājuma Māra Ahmeda bojāejai, bet, ņemot vērā viņa ilgstošu prombūtni, dienestā pieļauj, ka ziņām, kas publicētas  portālā parislamu.lv par pirmā Latvijas šahīda parādīšanos, var būt pamats.   

Drošības policija jau iepriekš apstiprināja, ka ''Islāma valsts” karavīru rindās jau kādu laiku darbojas arī Latvijas pilsonis.  Vēlāk parādījās ziņas par divām personām, un specdienests identificējis vairākas personas, kas atbalsta islāmistu ideoloģiju. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti