Latvijas pilsonībā uzņem neiroķirurgu Baselu Jakubu Vahbi

Saeima ceturtdien, 22. aprīlī, galīgajā lasījumā kā steidzamu pieņēma likumu par Basela Jakuba Vahbes atzīšanu par Latvijas pilsoni.

Vahbe uzturas Latvijā kopš 1999. gada, kad uzsāka studijas Latvijas Universitātes Medicīnas fakultātē. Viņš ir ieguvis ārsta grādu un ārsta speciālista kvalifikāciju neiroķirurģijā. Līdz 2020. gadam Vahbe strādāja Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcā par neiroķirurgu un šobrīd ir Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas Bērnu neiroloģijas un neiroķirurģijas klīnikas neiroķirurģijas virsārsts, specializējies arī epilepsijas ārstniecībā.

Kā likumprojekta anotācijā atzīmē tā autori – Saeimas Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisija – slimnīca Vahbi raksturo kā izcilu profesionāli, saprotošu un atbalstošu kolēģi, godīgu ārsta profesijas entuziastu, kurš ar savām personīgajām īpašībām iedvesmo arī jaunos rezidentus apgūt neiroķirurģiju. Vahbes ārsta darbības izcilību apliecina arī viņa vadībā Latvijā veiktās unikālās operācijas bērnu neiroķirurģijas jomā, kas Baltijā un pasaulē tiek atzītas par vienām no sarežģītākajām operācijām neiroķirurģijā.

Vahbe 2017. gadā ir uzsācis Latvijas pilsonības iegūšanas procedūru, kā arī nokārtojis Pilsonības likumā noteiktos pārbaudījumus. Lai pabeigtu naturalizācijas procesu, Vahbem ir jāatsakās no Libānas Republikas pilsonības. To ir iespējams veikt, tikai personīgi ierodoties Libānā vai tās pārstāvniecībā ārvalstīs, kas šobrīd Covid-19 ierobežojumu dēļ ir apgrūtinoši. Tāpat ārsta ilgstoša prombūtne nav vēlama, lai nodrošinātu nepārtrauktu neiroķirurģijas pakalpojumu pieejamību, skaidro likumprojekta autori.

“Izvērtējot Basela Jakuba Vahbes individuālo situāciju un ņemot vērā viņa būtisko ieguldījumu bērnu neiroloģijas un neiroķirurģijas attīstībā, komisija izšķīrās sagatavot likumprojektu par viņa uzņemšanu Latvijas pilsonībā. Uzskatām, ka pilsonības piešķiršana Baselam Jakubam Vahbem atbilst gan Pilsonības likuma mērķiem, gan arī Latvijas valsts un sabiedrības interesēm,” pauda Pilsonības komisijas priekšsēdētājs Andrejs Judins ("Jaunā Vienotība"), atzīmējot, ka deputāti vienlaikus rosina Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldi Vahbem saglabāt arī Libānas Republikas pilsonību.

Atbalstu Vahbes vēlmei iegūt Latvijas pilsonību ir paudis arī Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas valdes priekšsēdētājs Valts Ābols, Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas valdes priekšsēdētājs Rinalds Muciņš, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas valdes priekšsēdētājs Imants Paeglītis, Latvijas Bērnu neirologu biedrības prezidents Jurģis Strautmanis un citi, teikts likumprojekta anotācijā.

Likums stāsies spēkā nākamajā dienā pēc tā izsludināšanas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt