Latvijas pilsoni apsūdz par finanšu līdzekļu vākšanas atbalstīšanu, lai tos nodotu Krievijas armijai

Prokuratūra uzrādījusi apsūdzību kādam Latvijas pilsonim par finanšu līdzekļu un citu materiālo vērtību vākšanas atbalstīšanu, lai tās nodotu karā Ukrainā iesaistītajiem Krievijas bruņoto spēku karavīriem.

Izmeklētāju vērtējumā, apsūdzētais nav noziedzīgā nodarījuma tiešais izdarītājs, bet ir atbalstītājs. Attiecīgi persona tiek apsūdzēta par finanšu līdzekļu un citas mantas vākšanas atbalstīšanu, aģentūru LETA informēja prokuratūras preses pārstāve Ieva Šomina.

"Par savākšanu un nodošanu persona netiek apsūdzēta, tomēr patlaban vēl nav pabeigts pirmstiesas kriminālprocess, tāpēc nekādas sīkākas detaļas nebūtu vēlams izpaust," piebilda Šomina.

Krimināllikums par bruņota konflikta finansēšanu paredz brīvības atņemšanu uz laiku līdz desmit gadiem.

Jau ziņots, ka krimināllietu pirms nodošanas prokuratūrā izmeklēja Valsts drošības dienests (VDD). 4.augustā VDD ziņoja, ka kopš Krievijas bruņoto spēku iebrukuma Ukrainā dienests kopumā ir sācis 22 kriminālprocesus un no Valsts policijas (VP) pārņēmis četrus kriminālprocesus, kas saistīti ar Krievijas agresijas atbalstīšanu un naida runu.

Līdz augusta sākumam VDD pirmstiesas izmeklēšanu ir noslēdzis piecos kriminālprocesos, nosūtot izmeklēšanas gaitā iegūtos materiālus prokuratūrai un rosinot pret aizdomās turētajām personām sākt kriminālvajāšanu.

KONTEKSTS:

2022. gada 24. februārī Krievijas prezidents Putins pavēlēja sākt Krievijas karaspēka iebrukumu Ukrainā. Putins apgalvoja, ka NATO gatavojas izmantot Ukrainu kā placdarmu agresijai pret Krieviju, lai gan šiem apgalvojumiem nebija nekādu pierādījumu. Ukraina uzskata, ka Putina patiesais mērķis ir iznīcināt Ukrainas valstiskumu un pakļaut šo teritoriju Maskavas kontrolei.

Karadarbības sākumā Krievija ieņēma Hersonas pilsētu, bet Ukrainas aizstāvjiem izdevās atvairīt uzbrukumu galvaspilsētai Kijivai. Krievijas karaspēks masveidā pastrādāja kara noziegumus Kijivas apgabala pilsētās, nogalinot civiliedzīvotājus. Pēc ilgas pretošanās maijā Krievijas spēku kontrolē nonāca arī stratēģiski svarīgā Mariupoles pilsēta.

Krievijas karaspēks pēc atkāpšanās no Kijivas galveno uzmanību koncentrējis uz Ukrainas austrumiem, kur jūlijā pārņēma savā kontrolē visu Luhanskas apgabala teritoriju. Taču citviet okupācijas spēkiem nav izdevies būtiski pavirzīties uz priekšu. Ukraina saņem no Rietumiem arvien vairāk moderno ieroču un īsteno pretuzbrukumus, lai atkarotu okupētās teritorijas.

Krievijas agresija pret Ukrainu izraisījusi vispārēju starptautiskās sabiedrības nosodījumu, pret Krieviju tiek ieviestas arvien jaunas sankcijas. Daudzi rietumvalstu uzņēmumi nolēmuši aiziet no Krievijas tirgus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti